||

Blues Fighters wystąpił w Śremie. Hala Muzeum Śremskiego pękała w szwach

muzycy na scenie
Zespół Blues Fighters koncertował w Śremie / fot. M. Czubak

Blues Fighters jest nie tylko wspaniałym ambasadorem bluesa w Polsce, ale również zdobywa uznanie na międzynarodowej scenie muzycznej, zachwycając słuchaczy swoją pasją i talentem. Muzycy koncertowali w Śremie, a ich występ cieszył się sporą popularnością.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W miniony piątek, 21 lipca, w Muzeum Śremskim, odbyła się kolejna edycja cyklu Muza w Muzeum. Gwiazdą wieczoru był zespół Blues Fighters. Występ muzyków poprzedził koncert zespołu Niemy.

Zespół Niemy żegna się ze śremską publicznością / fot. M. Czubak

Koncert zespołu zgromadził taką publikę, że nie dla wszystkich starczyło miejsca w muzealnej sali. Część osób występ zmuszona była oglądać z ogrodu muzealnego.

Zespół Blues Fighters powstał w Poznaniu w 2021 roku. Jego skład tworzą doświadczeni muzycy z bogatym dorobkiem wyniesionym z licznych współprac z innymi artystami.

W czerwcu 2022 roku zespół wydał album zatytułowany „Pretty Baby”, zawierający trzynaście autorskich utworów. W lipcu tego samego roku zdobyli Grand Prix na Suwałki Blues Festival oraz zwyciężyli w prestiżowym konkursie Polish Blues Challenge 2023. Ich sukcesy zaowocowały zaproszeniem do reprezentowania Polski na European Blues Challenge 2023 (EBC 2023) w czerwcu 2023 roku.

Nie tylko w Polsce, ale również za granicą Blues Fighters zdobyli uznanie. W styczniu 2023 roku zespół zagrał koncert w klubie Alfred’s na słynnej Beale Street w Memphis, Tennessee, USA. Dodatkowo wzięli udział w International Blues Challenge w tym samym mieście, gdzie reprezentowali Polskę.

Dni Śremu 2023: jest już oficjalny plakat imprezy

Album zespołu o nazwie „Pretty Baby” osiągnął sukces na międzynarodowych listach przebojów. W lutym 2023 roku zajęli pierwsze miejsce na liście „Top 50 Blues Rock Album Chart” oraz czternaste miejsce na liście „Top Blues Album Chart”. Ponadto, aż osiem utworów z tego albumu znalazło się w czołówce listy „Top 50 Blues Rock Song Chart” według amerykańskiego notowania “Roots Music Report”.

Na fejsbookowym profilu Muzeum Śremskiego można obejrzeć i odsłuchać, jak Chuck Frazier, Robert Fraska, Wojciech Kubiak oraz Dariusz Nowicki, czyli własnie zespół Blues Fighters, dali czadu podczas bluesowego koncertu w Śremie.

Zostaw komentarz