|

Zimny prysznic Warty Śrem, czyli porażka z Heliosem Czempiń

Warta kontra Helios
Warta Śrem przegrała z Heliosem Czempiń 2:5 - fot. Maciej Fujak

Serię spotkań sparingowych w ramach przygotowań do starty w nowym sezonie V ligi piłkarze Warty Śrem rozpoczęli od porażki 2:5 z Heliosem Czempiń.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W minionym sezonie piłkarze Heliosa Czempiń w świetnym stylu wygrali A klasę i po roku nieobecności wrócili do klasy okręgowej. W sobotę w Śremie pokazali, że Szymon Wichtowski (grający trener, który występował również w Warcie) zbudował zespół, który nie musi się obawiać gry na tym poziomie. Wręcz przeciwnie może namieszać w “okręgówce”, bo w starciu z występującą w V lidze Wartą okazał się tego dnia nie równorzędnym, a lepszym zespołem.

Pierwsza połowa ku zaskoczeniu zakończyła się prowadzeniem gości 3:0. W drugiej padł remis 2:2 (bramki dla Warty zdobyli Mateusz Pietrowski i Kamil Szymandera), ale ostatecznie Helios wygrał wysoko 5:2 wylewając kubeł zimnej wody na głowy piłkarzy Warty. Porażka z drużyną z niższej ligi nawet w meczu kontrolnym daje dużo do myślenia. Trener Michał Mocek dostał dobry materiał do przemyśleń i analizy.

Nie ma się co tłumaczyć. Fakty są takie, że przegraliśmy wysoko pierwszy sparing i nieudanie rozpoczęliśmy serię gier kontrolnych. Ciężko ocenić mecz, w którym na boisku wielu zawodników spotkało się po raz pierwszy. Niemniej, trzeba z tej porażki wyciągnąć wnioski i pracować dalej. Plus taki, że wrócili po kontuzjach Słomczyński i Forszpaniak, jest kilku nowych, ciekawych zawodników, którzy na pewno będą wartością dodaną i sprawią, że rywalizacja o miejsce w wyjściowej jedenastce będzie znacznie większa niż w poprzednim sezonie. Cieszy mnie frekwencja treningowa. Jest z kim pracować i mamy czas na to, aby korygować wszystkie błędy i niedociągnięcia, a także zgrywać zespół

powiedział trener Michał Mocek

W sparingu z drużyną z Czempinia trener Mocek miał do dyspozycji 20 zawodników, w tym kilku nowych. Chęć gry w Warcie wyrazili: Maciej Skrzypczak, Damian Urbanowicz, Bartosz Kabaj, Mateusz Janyga, Michał Wojciechowski, Dawid Biernat, Maciej Słowik, Kacper Pietrowicz i Tomasz Wiła. Zabrakło z kolei Mikołaja Bergera, Oresta Slobodiana i Adama Wiśniewskiego. Łącznie w przygotowaniach bierze udział 28 piłkarzy, ale nie wszyscy załapią się do 23-osobowej kadry.

Wiadomo już, że w nowym sezonie barw Warty nie będą bronić Krzysztof Chwaliszewski, Vlad Dybin i Kacper Janicki.

Zostaw komentarz