|||

Komendant awansował i nagrodził policjantów. Święto Policji w Śremie

Trzej policjanci w mundurach. Jeden trzyma bukiet kwiatów
Tegoroczne Święto Policji w Śremie podzielone było na dwa dni / fot. M. Czubak

Funkcjonariusze podlegli inspektorowi Sławomirowi Jądrzakowi, komendantowi KPP w Śremie, w dniu ich święta, odebrali awanse i odznaczenia.


VW_Berdychowski_400_150(1)

20 lipca w Śremie odbyła się główna część zapoczątkowanych wczoraj obchodów Święta Policji. Tego dnia kierownictwo komendy, jak to zwyczajowo ma miejsce, nagrodziło swoich podkomendnych i doceniło pracowników cywilnych.

Obchody Święta Policji w Śremie odbyły się w Muzeum Śremskim, a otworzył je komendant śremskich policjantów.Inspektor Jądrzak w mowie skierowanej do wszystkich wyraził olbrzymie zadowolenie z faktu, że przyszło mu przed laty objąć tak świetną jednostkę. Komendant podkreślił wyniki w służbie policjantek i policjantów ze Śremu, ale także poza nią. Miał tu na myśli doskonałe rezultaty jakie mundurowi ze Śremu osiągają na licznych zawodach związanych ze służbą w policji.

Sławomir Jądrzak zwrócił się również do cywilnych pracowników policji, którzy dbają o to, aby codzienna służba przebiegła bez problemów.

17 policjantów i policjantek z wyższymi stopniami

Główną częścią czwartkowych obchodów Święta Policji było wręczania aktów nadania wyższych stopni służbowych. W tym roku w KPP Śrem awansowano 17 funkcjonariuszy i funkcjonariuszek policji.

Przyjaciele docenieni

Nie zapomniano również o osobach i instytucjach, które współpracują i współpracowały przed laty ze śremskimi policjantami. Osobom, które w imieniu swoim, lub instytucji jakie reprezentują otrzymały odznaczenia, które wręczał komendant Jądrzak. Pośród tych osób znaleźli się m.in. Grzegorz Pawlak z Muzeum Śremskiego, Tomasz Kierzek z PSP Śrem czy Jarosław Kociucki z Kuriera Śremskiego.

Święto Policji w Śremie. Rozpoczęły się dwudniowe uroczystości

104. rocznica powołania Polskiej Policji

Od momentu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Polska Policja stała się jedną z kluczowych instytucji odpowiedzialnych za utrzymanie porządku publicznego i ochronę obywateli.

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczpospolitej z 24 lipca 1919 roku.

104 lata historii Polskiej Policji to czas dynamicznych zmian, wyzwań, ale także osiągnięć. Od początków jako instytucji odpowiedzialnej za utrzymanie porządku publicznego po współczesną, profesjonalną organizację, Polska Policja odgrywa kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa i porządku na terenie kraju. Praca Policji nieustannie ewoluuje, dostosowując się do zmieniającego się świata i potrzeb społeczeństwa. Jednocześnie, trzeba pamiętać, że działania Policji zawsze powinny być ukierunkowane na poszanowanie praw obywatelskich i służbę społeczeństwu.

Już działa na rzecz lokalnej społeczności. Nowy posterunek oficjalnie oddany

Policja, podobnie jak społeczeństwo, każdego dnia musi dostosowywać się do nowych wyzwań, jakie są przed nią stawiane. Czy to w czasach pandemii COVID-19, czy w czasie spokojnej służby. Nigdy nie wiadomo, kiedy nastanie to najgorsze, dlatego policjanci muszą być przygotowani na wszystko.

Zostaw komentarz