|

Jubileuszowa edycja Tour de Pologne będzie przebiegała przez Kórnik

Tour de Pologne w Kórniku: przygotujmy się na utrudnienia
Tour de Pologne w Kórniku: przygotujmy się na utrudnienia

Jubileuszowa edycja Tour de Pologne będzie w tym roku przebiegała przez Kórnik. To naturalnie stanowi ogromne sportowe wyróżnienie, ale wiąże się również z potencjalnymi utrudnieniami. Musimy się przygotować na spore zmiany w organizacji ruchu drogowego.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Tour de Pologne rozpocznie się w Poznaniu po 16 latach przerwy. Start pierwszego etapu odbędzie się z Placu Św. Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Kolarze pokonają ponad 180 kilometrów w województwie wielkopolskim, a metę etapu znajdą na torze wyścigowym Automobil Klubu w Poznaniu, gdzie przejadą jedną rundę o długości 4 km.

Podczas wyścigu przewidziano sześć premii, w tym trzy Premie Lotne LOTTO w Suchym Lesie, Murowanej Goślinie oraz w Kostrzynie. W Suchym Lesie odbędzie się także jedyna na tym etapie Premia Górska. Dodatkowo, do zdobycia będą dwie premie specjalne: Premia Specjalna 95 lat Tour de Pologne w Pobiedziskach oraz Premia Specjalna w Środzie Wielkopolskiej.Tour de Pologne będzie przebiegał przez Kórnik

Trasa przejazdu przez gminę Kórnik obejmie odcinek od Zaniemyśla do ronda na DK434. To oznacza, że podczas wyścigu będziemy musieli dostosować się do utrudnień w ruchu drogowym na tym obszarze.

80. edycja Tour de Pologne: kiedy start wyścigu?

Data wyścigu to 29 lipca, ale warto pamiętać, że przygotowania do trasy mogą rozpocząć się już kilka dni wcześniej. W związku z tym, zachęcamy mieszkańców do śledzenia komunikatów odnośnie zmian w organizacji ruchu oraz do wypracowania alternatywnych tras podróży, aby uniknąć ewentualnych kłopotów podczas tego sportowego wydarzenia.

Zostaw komentarz