||

Sportowy Dzień Dziecka w Kotowie

Sportowy Dzien Dziecka W Kotowie Zdj. K. Mejza 11
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Piana party, rozgrywki rekreacyjno-sportowe, przejażdżki quadem, zabytkową syrenką, szukanie skarbu, strzelanie z wiatrówki – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na najmłodszych mieszkańców Kotowa podczas sołeckich obchodów Dnia Dziecka.


Berdychowski Wv

Wydarzenie odbyło się z miesięcznym poślizgiem, nikt jednak nie mógł narzekać na nudę. Ilość i różnorodność atrakcji sprawiła, że wszyscy bawili się doskonale, spędzając aktywnie wakacyjne popołudnie.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Organizatorem imprezy była miejscowa rada sołecka. Funkcję konferansjera objął Krystian Mejza – radny gminy Dolsk.

Piana party i akcja ratunkowa z OSP Dolsk w Kotowie – niezapomniane atrakcje dla najmłodszych

Pierwszym punktem programu była piana party, przygotowana przez animatorów z „Krainy Animacji”. Wspólna zabawa sprawiła najmłodszym wiele radości.

W Kotowie pojawili się także niezawodni druhowie OSP Dolsk, którzy zaprezentowali akcję ratunkową, obejmującą gaszenie pożaru. Tym razem płonął wykonany z kartonów dom. Chętni mogli wykonać zdjęcie w wozie strażackim i obejrzeć sprzęt, jakim dysponuje OSP Dolsk. Sporym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki quadem i zabytkową syrenką.

Radosna zabawa i sportowe emocje na imprezie w Kotowie z udziałem stowarzyszenia “Memoria” i młodego żużlowca Unii Leszno

Wiele atrakcji przygotowali także członkowie dolskiego stowarzyszenia „Memoria”: szukanie skarbów za pomocą wykrywaczy metali, strzelanie z wiatrówki, malowanie twarzy.

Zaproszenie przyjął także młody żużlowiec Unii Leszno – Emil Konieczny, który chętnie dzielił się własnymi doświadczeniami i osiągnięciami sportowymi.

fot. K. Mejza

Tytułowym punktem programu były rozgrywki rekreacyjno-sportowe. Dzieci sprawdzały swoje umiejętności z rzutach woreczkiem do celu, biegach, strącaniu kręgli, skokach w workach itp. Zmagania odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, klasy I-III oraz dzieci starsze, czyli od klasy IV wzwyż. Zwycięzcy otrzymali upominki.

Dopełnieniem imprezy były rozgrywki w dwa ognie pomiędzy dziećmi i dorosłymi. Rywalizacja była zacięta, ale przebiegała w zdrowej, sportowej atmosferze. Najważniejsza była dobra zabawa i aktywnie spędzony czas. Gra zakończyła się sprawiedliwym remisem.

Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Miejsko-Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dolsku. Pomocy nie odmówili także sponsorzy.

Zostaw komentarz