||

CZADowe spotkanie dzieci w Warcie Śrem

Czadowe Spotkanie W Warcie (7)
Dzieci miały możliwość zdobycia autografu sławnego piłkarza/Fot. P. Adamczyk
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Większości dzieci ze Śremu państwo Czad nie kojarzy się z niczym szczególnym lub w ogóle nie jest znane. Od 14 lipca do tej grupy nie należą już dzieci uczestniczące w półkoloniach Warty Śrem, które spotkały się z koordynatorem akcji “CZADowy Ekonom” Wojciechem Szolkiem.


Berdychowski Wv

W piątkowe popołudnie, katecheta z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Śremie przybliżył podopiecznym Warty Śrem sytuację ich rówieśników, których miał okazję poznać podczas pobytu w Czadzie w 2022r.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W. Szolek podkreślił fakt, że rzeczy materialne, które dla młodych śremian są codziennością i normalnością, dla dzieci z Czadu są spełnieniem marzeń. Na krótką jazdę na rowerze w państwie Środkowoafrykańskim ustawiają się długie kolejki dzieci a w Europie praktycznie każde dziecko ma swój dwukołowiec.

Warta Śrem wspiera marzenia dzieci z Czadu: Zbiórka strojów sportowych i butów dla młodych piłkarzy

Jednakże mają też cechy wspólne. Zarówno uczestnicy półkolonii, jak i dzieci z Czadu mają takie same plany. Chcą zostać piłkarzami i zdobyć wiele nagród, jak ich piłkarscy idole. Niestety dzieci z Afryki mają o wiele trudniejszą drogę do spełnienia tych marzeń, ponieważ nie mają warunków i potrzebnego sprzętu, aby trenować. Dlatego Warta Śrem postanowiła włączyć się w zbiórkę strojów sportowych oraz butów, aby również afrykańskie dzieci mogły rozwijać swoje pasje.

CZADowe Korki Warte Afryki. Rusza akcja charytatywna Warty Śrem i CZADowego Ekonoma

Uczestniczącym w spotkaniu dzieciom ten pomysł bardzo się spodobał a pełni szczęścia dopełnił fakt, że prowadzący spotkanie Wojciech Szolek umożliwił grę na przyniesionych przez niego tradycyjnych, afrykańskich instrumentach. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zdobycia autografu sławnego piłkarza jako głównej nagrody w konkursie wiedzy o piłkarzach afrykańskich zorganizowanego przez Emila i Kamila Majsnerów.

  Z kim pójdzie PiS? Rafał Wachowiak o koalicji

Czym jest “CZADowy Ekonom”?

“CZADowy Ekonom” to projekt uczniów śremskiego ekonomika na czele z nauczycielem Wojciechem Szolkiem, który ma na celu pomoc biednym dzieciom z Czadu. W tym celu są organizowane, różne charytatywne zbiórki a zebrane dobra są przekazywane bezpośrednio do państwa w środkowej Afryce.

Zostaw komentarz