Image
fot. D. Górna/Dominik Sworowski i Wojciech Szolek realizują piękne dzieło charytatywne
  • Home
  • Aktualności
  • CZADowe Korki Warte Afryki. Rusza akcja charytatywna Warty Śrem i CZADowego Ekonoma

CZADowe Korki Warte Afryki. Rusza akcja charytatywna Warty Śrem i CZADowego Ekonoma

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Klub Sportowy Warta Śrem nawiązał współpracę z „CZADowym Ekonomem”. Wspólnie szykują akcję charytatywną pn. „CZADowe Korki Warte Afryki”. Na czym ona polega?


Berdychowski Kwiecien2 2024

W poniedziałkowe popołudnie, 10 lipca w siedzibie klubu piłkarskiego Warta Śrem odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli Dominik Sworowski, prezes Warty Śrem, a także Wojciech Szolek (katecheta z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie), koordynator akcji charytatywnej „CZADowy Ekonom” oraz Emil Majsner (śremski radny oraz właściciel firmy EM-BUD) – pomysłodawca akcji „CZADowe Korki Warte Afryki”.

Czym są CZADowe Korki Warte Afryki?

To nic innego, jak akcja charytatywna, która polega na zbieraniu strojów i butów piłkarskich Warty Śrem lub reprezentacji Polski. Dary te trafią do dzieci z Czadu i Kamerunu, między innymi do podopiecznych ks. Dariusza Godawy, który prowadzi sierociniec w Kamerunie. Jest już gotowych pierwszych 20 kompletów strojów meczowych Warty Śrem.Pomysł jest taki, by stroje i buty piłkarskie, z których dzieci bardzo szybko wyrastają, zamiast do kosza, trafiły do dzieci w Afryce

wyjaśnia Dominik Sworowski

Emil Majsner i Wojciech Szolek realizują piękne dzieło charytatywne: Pomoc dla dzieci w Afryce poprzez przekazanie butów i strojów sportowych

Pomysłodawcą tej akcji jest Emil Majsner. – Chcemy dać drugie życie rzeczom, które są jeszcze w dobrym stanie. Uważam, że lepiej przekazać je tam, gdzie jest potrzeba. A wiem, że jest potrzeba, bowiem widziałem w Keni dzieci, które grały boso – podkreśla Emil Majsner.

O dzieciach z Czadu i Kamerunu, a także samych mieszkańcach środkowej Afryki, godzinami mógłby opowiadać Wojciech Szolek, koordynator „CZADowego Ekonoma”, który ma swoim koncie wiele akcji charytatywnych.

Jako społeczność Zespołu Szkół Ekonomicznych pomagamy już od 4 lat. Wysyłamy między innymi zabawki, krzesła dla szkół czy zestawy porodowe. Wszystko płynie kontenerem do Kamerunu i dalej trafia w głąb Afryki. Trwa to co najmniej trzy miesiące. Nie ukrywam, że spodobał mi się pomysł wysłania butów i strojów sportowych do Afryki. To będzie piękne dzieło!

zapewnia W. Szolek

Jakie rzeczy się przydadzą?

Zbiórka strojów i butów piłkarskich ruszy 14 lipca i potrwa do końca sierpnia. Rzeczy można przynosić do siedziby klubu Warta Śrem przy ul. Zamenhofa. Tam stanie specjalnie przygotowany pojemnik.

Stroje oraz buty wcale nie muszą być nowe. Ważne, by były w dobrym stanie i wyprane

podkreśla D. Sworowski

1 Comments Text

Zostaw komentarz