Image
Zdj. K. Mejza/W wyprawie na Hel udział wzięło ponad 60 osób z Lubiatowa i okolic

Pojechali z Lubiatowa aż na Hel

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jednodniowa wycieczka na Półwysep Helski to kolejne przedsięwzięcie zorganizowane przez Samorząd Mieszkańców Wsi Lubiatowo. Impreza odbyła się w sobotę, 8 lipca i wzięły w niej udział 64 osoby.


Berdychowski Wv

Grupa dotarła na Hel przed godziną 10.00 rano. Powrót zaplanowano dopiero na 20.00, uczestnicy wycieczki mieli więc 10 godzin na zwiedzanie i wypoczynek nad morzem. Organizatorzy pozostawili pełną dowolność – każdy mógł sam zdecydować, w jaki sposób spędzi czas.

Turystyczne atrakcje na Helu przyciągają – od plażowania po zwiedzanie najciekawszych miejsc

Największym zainteresowaniem cieszyło się oczywiście plażowanie i kąpiel w morzu. Nie zabrakło jednak turystów, którzy postanowili zwiedzić najciekawsze miejsca na Helu.Spora grupa postanowiła wejść na latarnię morską, podziwiając piękne widoki. Kolejną atrakcją turystyczną jest Muzeum Rybołówstwa, fokarium oraz Kompleks Muzealny, w którym poza Muzeum Helu znajduje się także Bateria im. H. Laskowskiego, wieża kierowana ogniem, Muzeum Kolei Helskich oraz Muzeum Obrońców Wybrzeża. Sporym zainteresowaniem cieszył się również rejs statkiem.

Obowiązkowym punktem programu okazał się symboliczny początek Polski, oznaczony wielkim kamieniem z mapą kraju oraz orłem. Zainteresowanie turystów z Lubiatowa wzbudził również znajdujący się w centralnej części Helu posąg Neptuna z Bolonii, ofiarowany przez jednego z portugalskich turystów w 2019 roku.

Piknik Rodzinny Kampanii Kolejowe ABC na Helu: Bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych przyciągnęło tłumy turystów z Lubiatowa

W godzinach popołudniowych na Helu odbywał się „Piknik Rodzinny Kampanii Kolejowe ABC”. Turyści z Lubiatowa chętnie przyłączyli się do zabawy. Tematem przewodnim pikniku było bezpieczeństwo na przejazdach kolejowych.

Na uczestników czekało wiele atrakcji, m.in. pokaz sprzętu ratowniczo-pożarniczego OSP Hel, ratownicy WOPR prezentowali ratunkową łódź podwodną, przygotowano również stoisko rzecznika praw dziecka. Pojawili się także policjanci z psem policyjnym. Chętni mogli zasiąść za kierownicą wozu policyjnego, a nawet założyć kajdanki. Swoje stoisko przygotowała także Straż Ochrony Kolei. W programie nie zabrakło także nauki udzielania pierwszej pomocy. Gościem specjalnym był aktor serialu „Na sygnale” – Dariusz Wieteska.

Długa droga do domu. Będzie kolejna wyprawa

W godzinach wieczornych pełni wrażeń turyści z Lubiatowa wyruszyli w podróż powrotną, planując kolejny wyjazd. Tym razem będzie to wycieczka do Rewala.

Przymierzaliśmy się do zorganizowania wycieczki na Hel dwoma autokarami, wiadomo jednak, że trasa jest bardzo długo, przy dwóch autokarach wydłużyłyby przerwy. Ostatecznie postanowiliśmy wynająć jeden, większy autokar, a w sierpniu zorganizować kolejny wyjazd nad morze. W ten sposób osoby, dla których zabrakło miejsca w wycieczce na Hel, będą mogły zwiedzić zachodnią część Wybrzeża

zapewnia Krystian Mejza, jeden z organizatorów imprezy

Zostaw komentarz