Poznaj tajemnicę młodego wyglądu z użyciem niedocenianego kosmetyku

pexels-sora-shimazaki-5938601

Okolice oczu to miejsca na twarzy, które najszybciej zdradzają objawy starzenia się skóry. Wpływ na to ma działanie mięśni mimicznych, które oddziałują na kondycję skóry. Tymczasem często zaniedbujemy tę okolicę w pielęgnacji, czasem bardziej skupiając się na makijażu niż na wsparciu skóry. Jak zatem dbać o skórę wokół oczu, by zachować młodzieńczy wygląd twarzy?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Dlaczego warto skupić się na skórze okolic oczu?

Choć może się wydawać, że skóra na twarzy jest wszędzie taka sama, to właśnie okolice oczu różnią się pod tym względem. Skóra w tym miejscu jest znacznie cieńsza, delikatniejsza i podatna na działanie czynników zewnętrznych. Szybko się wysusza i w niesprzyjających okolicznościach staje się wiotka, pozbawiona blasku, zmęczona. Do pielęgnacji tych miejsc warto wybierać kosmetyki przeznaczone do stosowania pod oczy. Dlaczego? Zawierają one składniki, które oddziałują na najczęstsze problemy skóry tych okolic. Przede wszystkim nawilżają i odżywiają, wspomagając naturalne procesy regeneracyjne.

Krem pod oczy – tajemnica młodzieńczego wyglądu

Kremy pod oczy są kosmetykami niedocenianymi w codziennej pielęgnacji. Tymczasem ich działanie ma realny wpływ na wygląd całej twarzy! Krem pod oczy może nie tylko zmniejszyć widoczność zmarszczek, spłycając je i wygładzając, ale także rozjaśnić skórę i przywrócić jej świeżość i blask. Kosmetyk ten zapobiega też pojawiającym się efektom przedwczesnego starzenia się skóry, zapewniając młodzieńczy wygląd na dłużej. Niektóre kosmetyki mają też działanie zmniejszające obrzęki i niwelujące ślady zmęczenia w postaci sińców czy przebarwień. Ich działanie jest bardzo znaczące dla skóry.

Jakie kremy pod oczy wybierać?

Sięgając po krem pod oczy, warto zastanowić się przede wszystkim nad tym, na jakim efekcie działania nam zależy. Jeśli chcemy zniwelować worki pod oczami i zmniejszyć cienie oraz inne objawy zmęczenia skóry, warto sięgnąć po kosmetyki odżywiające, kojące i rozjaśniające. Niektóre kremy pod oczy mają nawet działanie chłodzące, co sprzyja zmniejszaniu obrzęków i ukojeniu skóry. Możemy też wybrać kremy o działaniu przeciwzmarszczkowym, które wspierają naturalne procesy naprawcze skóry, wzmacniając odbudowę włókien kolagenowych i przywracając skórze jędrność i sprężystość. Dostępne są także kremy pod oczy, które łączą obie właściwości, działając multifunkcyjnie na skórę.

Warto włączyć kremy pod oczy do swojej pielęgnacji, by zachować młodzieńczy wygląd twarzy na dłużej.

Zostaw komentarz