Image
Fot. Gmina Książ Wlkp./Remont elewacji jest jednym z głównych elementów modernizacji szkoły podstawowej w Mchach

Dzieje się w Mchach. Powstaje nowa elewacja szkoły

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przerwa wakacyjna to nie tylko czas dla uczniów na odpoczynek i zabawę, ale również dla szkół na przeprowadzenie różnego rodzaju modernizacji i remontów. Dzięki nim, gdy uczniowie wrócą do szkoły, będą mogli korzystać z ulepszonych warunków nauki i pracy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W przypadku Szkoły Podstawowej im. Księdza Arcybiskupa Antoniego Baraniaka w Mchach, prace remontowe trwają już od początku wakacji. Firma Usługi Ogólnobudowlane Adam Hołderny z Mechlina została wybrana jako wykonawca tego zadania. Koszt prac wyniesie 520 928,92 zł brutto.

Remont elewacji jest jednym z głównych elementów modernizacji. Spękane ściany są naprawiane, a oprawy oświetleniowe zostaną wymienione na bardziej energooszczędne oprawy LED-owe. Ponadto zostaną wymienione parapety zewnętrzne, ściany zostaną docieplone styropianem, zostaną wykonane również tynki mineralne. Całość zostanie uzupełniona malowaniem elewacji, co nada szkole nowy, świeży wygląd.Niestety, prace remontowe potrwają jeszcze przez pewien czas, a planowany termin ich zakończenia to 30 września. Jednak warto poczekać, ponieważ po zakończeniu modernizacji uczniowie będą mieli odnowioną szkołę, która zapewni im komfortowe i bezpieczne warunki nauki.

Modernizacja elewacji nie tylko w szkołach podstawowych, ale również w przedszkolach: Ożywiony wygląd placówek wpływa pozytywnie na atmosferę nauki i aktywność dzieci

Warto również wspomnieć, że Szkoła Podstawowa w Mchach nie jest jedyną placówką edukacyjną w okolicy, która przeszła modernizację elewacji. Przedszkole „Bajkowy Świat” w Książu Wielkopolskim również przeszło podobne prace, które zostały już ukończone. Teraz dzieci w obu placówkach mogą cieszyć się odświeżonym wyglądem swoich szkół i przedszkoli, co z pewnością wpływa pozytywnie na atmosferę nauki i zachęca do aktywnego uczestnictwa w zajęciach.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]