Wykoszony plac w pobliżu parkingu PGO S.A. Odlewnia Żeliwa Oddział w Śremie
To miejsce do niedawna straszyło bujną zielenią / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Przygotowania do Urodzin Miasta Śrem trwają. Co już wykonano?

Przygotowania do Urodzin Miasta Śrem trwają. Co już wykonano?

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nowa lokalizacja dla Urodzin Miasta Śrem wymaga odpowiedniego przygotowania. Sprawdziliśmy, czy coś w tym temacie się dzieje.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ujawnienie przez Tydzień Ziemi Śremskiej planów organizatora związanych z nową lokalizacją dla Urodzin Miasta Śrem spowodowało wylanie się fali krytyki na organizatora. Mieszkańcy miasta w większości wyrazili swoje niezadowolenie z nowej lokalizacji imprezy, którą jest parking przy PGO S.A. Odlewnia Żeliwa Oddział w Śremie.

Z kolei miejscem dla samochodów osób, które w ten sposób chcą przybyć na imprezę, jest plac należący do spółki Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Śremie. To plac, w którym w przeszłości planowane było wybudowanie punktu przeładunku dla odpadów komunalnych.Impreza ma odbyć się 4 sierpnia, a jak ostatnio byliśmy w obu tych miejscach, to wyglądały one, jak z postapokaliptycznych produkcji. Wszędzie przerośnięte krzewy, trawy sięgające powyżej kolan, drzewa rozrośnięte – i to wszystko w miejscu, gdzie ma pomieścić się kilka tysięcy osób, które wysłuchają koncertów.

Zmiana lokalizacji Urodzin Miasta Śrem. Koncerty odbędą się na parkingu

Niewątpliwie miejsca te wymagają pielęgnacji oraz porządku. I to się właśnie zaczyna dziać.

Na odlewniczym parkingu widać efekty pierwszych prac. Większość trawy została już skoszona. Krzewy popodcinane do takiego stopnia, że już nie straszą swoim wyglądem, a widać że zostały poddane pielęgnacji.

Również ruszyły przygotowania do równania terenu placu PGK Śrem u zbiegu ulic Chłapowskiego i Staszica. We wtorek rano na miejsce zajechała równiarką, wkrótce zostanie też dostarczony gruz i cały teren będzie lepiej przygotowany na przyjęcie setek samochodów.

Zostaw komentarz