Żołnierze WOT stoją i składają przysięgę wojskową
fot. M. Czubak

120 żołnierzy WOT złożyło przysięgę w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę, 8 lipca, żołnierze 12. Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. Stanisława Taczaka złożyli przysięgę wojskową. Uroczystość, w której towarzyszyli im bliscy, rodzina i przyjaciele, odbyła się na śremskim rynku.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W samo południe, w palącym słońcu, 120 żołnierzy wielkopolskich Terytorialsów złożyło uroczyste ślubowanie na sztandar jednostki. Zanim rekruci dostąpili tego podniosłego i istotnego w ich karierze wydarzenia, przeszli wyczerpujące i intensywne szkolenie wojskowe, które trwało ponad dwa tygodnie.

Oprócz żołnierzy i krewnych, akt ślubowania Terytorialsów obserwował m.in. Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.Służba w mundurze jest wyjątkowym zobowiązaniem i wyrazem prawdziwego patriotyzmu.

– Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Przysięga to również doskonałą okazja do tego, aby uhonorować wyróżniających się rekrutów. Wyróżnienia ze strony dowództwa otrzymała ósemka rekrutów w stopniu szeregowego: Wojciech Kornaszewski, Mikołaj Środecki, Grzegorz Krysztopolski, Dominika Szymczak, Jonasz Wiktor Parada, Maria Magdalena Moszke, Emil Bartkowiak, Magdalena Kokocińska.

Ślubowali wierność Ojczyźnie. Przysięga wojskowa w śremskiej jednostce chemicznej

Zostaw komentarz