Image
Fot. drzeworoku.pl/Marcin Kopij
  • Home
  • Aktualności
  • Znamy wyniki głosowania na Drzewo Roku 2023. Dąb Franek ze Sroczewa uplasował się na…

Znamy wyniki głosowania na Drzewo Roku 2023. Dąb Franek ze Sroczewa uplasował się na…

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poznaliśmy wyniki konkursu „Drzewo Roku 2023”, organizowanego przez Klub Gaja. W konkursie brało udział łącznie 16 drzew z całego kraju. Reprezentujący gminę Książ Wlkp. i jedyny uczestnik z Wielkopolski, Dąb Franek ze Sroczewa, również wziął udział w tej rywalizacji.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Przez cały czerwiec, siedem gatunków drzew – dęby, cisy, buki, kasztanowiec, brzoza, lipa i sosna – rywalizowało o tytuł Drzewa Roku 2023. W konkursie brało udział łącznie 16 drzew z całego kraju. Reprezentujący gminę Książ Wlkp. i jedyny uczestnik z Wielkopolski, Dąb Franek ze Sroczewa, również wziął udział w tej rywalizacji.

Oto trzy drzewa, które zdobyły największą liczbę głosów od internautów i zajęły pierwsze miejsca:  • Buk “Serce Ogrodu” w Arboretum Wojsławice – 6643 głosy
  • Para dębów Miłosz i Malwa w Warszawie – 2858 głosów
  • Dęby Adam i Ewa w Olsztynie – 2579 głosów

Jeden z finalistów, 200-letni Buk „Serce Ogrodu” rosnący w Arboretum Wojsławice – Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Wrocławskiego, imponuje swoim majestatem oraz intryguje nietypowo uformowanym, zgrubiałym pniem, szeroko rozpostartymi konarami i intensywnym, purpurowym zabarwieniem liści. Sroczewski Dąb Franek zajął 10. miejsce, zdobywając 1097 głosów.

fot. Dąb Franek zajął 10. miejsce, zdobywając 1097 głosów

Laureat polskiej edycji konkursu Drzewo Roku ma teraz szansę na kolejne zwycięstwo, kwalifikując się do Europejskiego Drzewa Roku 2023.

Trzymamy mocno kciuki za powodzenie naszego reprezentanta i jeszcze raz dziękujemy wszystkim internautom za zaangażowanie i wspólną zabawę przy oddawaniu głosów na Franka

mówią pracownicy ksiąskiego magistratu

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]