|

Ślubowali wierność Ojczyźnie. Przysięga wojskowa w śremskiej jednostce chemicznej

Przysięga Wojskowa 6bchem Śrem (2)
Żołnierze wstępujący do służby wojskowej złożyli przysięgę wojskową / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę, 3 czerwca na placu apelowym śremskiej jednostki wojskowej miała miejsce podniosłą uroczystość, która zgromadziła rodziny i bliskich żołnierze z 6.bchem, którzy złożyli uroczystą przysięgę na sztandar jednostki.


Berdychowski Wv

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.” – te słowa rozbrzmiały gromko podczas sobotniej uroczystości na placu apelowym śremskiej jednostki.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Kilkudziesięciu żołnierzy dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej ślubowały wierność Ojczyźnie, a towarzyszyli im ich bliscy.

Żołnierzy przywitał ppłk. Remigiusz Mierzchała, dowódca 6.bchem w Śremie.

Spotykamy się w tym wyjątkowym dniu, kiedy żołnierze dobrowolnej służby wojskowej będą składać przysięgę wojskową. Ten dzień zapisuje się w kartach pamięci każdego żołnierza i ich rodzin jako szczególny czas zwieńczający trud, jaki włożyli podczas całego szkolenia. Złożenie przysięgi wojskowej przez żołnierza jest najważniejszą obietnicą składaną Ojczyźnie, przyrzeczeniem składanym narodowi, i deklaracją poświęcenia wszystkiego w dniu próby.

– ppłk. Remigiusz Mierzchała, dowódca 6.bchem w Śremie, do żołnierzy, którzy tego dnia składali uroczystą przysięgę wojskową

Jeden komentarz

Zostaw komentarz