Zgliszcza drewnianej stodoły w Dolsku i strażacy
Tyle zostało z drewnianej stodoły po pożarze, do którego doszło 7 lipca / fot. Czytelnik TZŚ
  • Home
  • Dolsk
  • Wczoraj w Dolsku spłonęła stodoła. Dziś znów wezwano tam strażaków

Wczoraj w Dolsku spłonęła stodoła. Dziś znów wezwano tam strażaków

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Drugi raz strażacy z gminy Dolsk i JRG Śrem wysłani zostali do Dolska, gdzie wczoraj przez kilka godzin wspólnie z zastępami z gminy Książ Wielkopolski walczyli z pożarem drewnianej stodoły.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Informacja o pożarze drewnianej konstrukcji stodoły w Dolsku do straży pożarnej wpłynęła około godziny 18. Na miejsce wysłano liczne jednostki z trzech gmin: gminy Dolsk, gminy Śrem oraz gminy Książ Wielkopolski. Gdy na miejsce dotarli strażacy z Dolska cała konstrukcja drewnianej stodoły była w płomieniach.

Czarne kłębu dymu unoszące się nad miejscem pożaru widoczne były z dużej odległości.Gdy na miejsce docierały kolejne jednostki widać było, że siłą pożaru słabnie. Paliwo, a więc drewno z konstrukcji oraz znajdująca się wewnątrz stodoły słoma, wypaliło się i ogień nie miał jak się podtrzymać. Do tego rozwinięte były już linie gaśnicze i całość zlewana była wodą, w celu ugaszenia płomieni.

Po kilku godzinach działań, które obejmowały również rozebranie konstrukcji dachu – ta groziła zawaleniem – strażacy wrócili do swoich remiz.

Dziś rano (8 lipca) ponownie straż pożarna została zadysponowana w to samo miejsce. Z pogorzeliska unosił się biały dym. Nie wiadomo, czy była to para wodna czy może drewniane bele rozpaliły się na nowo i zaczęły się tlić. Miejsce to pojechali sprawdzić strażacy.

Przyczyna pożaru nie jest znana. Sprawą zajmują się policjanci z KPP Śrem.

1 Comments Text

Zostaw komentarz