||

Byli i nadal będą wykluczeni komunikacyjnie. Autobusy w Śremie nie zmienią trasy

Komunikacja Miejska Srem Min 1536x747
fot. arch. red.
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Radny rady miejskiej w Śremie, Grzegorz Wiśniewski, doczekał się odpowiedzi w sprawie wykluczenia komunikacyjnego mieszkańców Orkowa i Niesłabina.


Berdychowski Wv

Wracamy do tematu opisywanego na łamach Tygodnia Ziemi Śremskiej przed blisko miesiącem. Pisaliśmy w nim o interpelacji złożonej przez radnego Grzegorza Wiśniewskiego.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Radny Wiśniewski dopytywał o korektę trasy autobusowej linii nr 6, która kursuje między miejscowościami Zbrudzewo i Czmoń.

Odpowiedź z ratusza jest jednoznaczna. Taka korekta nie będzie wykonana. Tym samym mieszkańcy tych miejscowości nadal będą we własnym zakresie musieli sobie organizować transport do Śremu, bo komunikacja miejska przez Orkowo i Niesłabin nie pojedzie.

Radny chce walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym. Autobusy miejskie zmienią trasę?

Odpowiadając na interpelację radnego, Pana Grzegorza Wiśniewskiego złożoną 12 czerwca 2023 r. dotyczącą wprowadzenia zmian w obecnie  obowiązującym rozkładzie jazdy dla linii nr 6, polegających na zmianie trasy  kursowania autobusu poprzez zjazd z drogi wojewódzkiej 434 w miejscowości  Czmoń w ulicę Goździkową w miejscowości Czmoniec a następnie przejazd  przez Orkowo, Niesłabin i Zbrudzewo informuję, że niestety nie ma na chwilę  obecną możliwości wprowadzenia powyższych zmian.

– czytamy w odpowiedzi na pismo radnego Grzegorza Wiśniewskiego.

Komunikacja miejska pojedzie przez Niesłabin oraz Orkowo?

Światełko w tunelu jednak jest. Gmina pochyli się nad tym tematem w czasie, kiedy będą trwały prace nad nowym rozkładem jazdy. Ten będzie obowiązywał od stycznia przyszłego roku. Nie jest to wprawdzie deklaracja, że wsie Niesłabin i Orkowo zostaną objęte planem trasy komunikacji miejskiej, ale nadzieja pozostaje.

Zostaw komentarz