|

Radny chce walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym. Autobusy miejskie zmienią trasę?

Totem
Gmina Śrem organizuje bezpłatny przewóz pasażerski dla wyborców ujętych w spisie wyborców w stałym obwodzie głosowania położonym na obszarze gminy/fot. arch. red.
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Radny rady miejskiej w Śremie, Grzegorz Wiśniewski, chce walczyć z wykluczeniem komunikacyjnym mieszkańców wsi Orkowo i Niesłabin.


Berdychowski Wv

Orkowo i Niesłabin to miejscowości w gminie Śrem, które nie są obsługiwane przez miejską komunikację, choć autobus przejeżdża blisko nich – po drodze wojewódzkiej 434.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Radny zwrócił się do władz miasta z pytaniem, czy możliwym jest wykonanie korekty trasy autobusowej linii nr 6, która kursuje między miejscowościami Zbrudzewo i Czmoń.

Zwracam się z prośbą o możliwość zmiany trasy kursowania linii poprzez zjazd od miejscowości Czmoń w wybudowaną ul. Goździkową w miejscowości Czmoniec i dalej kurs przez Orkowo i Niesłabin do miejscowości Zbrudzewo oraz zwrotnie przez wskazane miejscowości.

– czytamy w interpelacji radnego Wiśniewskiego.

Zdaniem radnego ta drobna zmiana zwiększy korzystanie mieszkańców z publicznej komunikacji zbiorowej. Grzegorz Wiśniewski uważa również, że korekta trasy linii nr 6 pozwoli na włączenie komunikacyjne mieszkańców, którzy nie mają możliwości dotarcia do Śremu z wykorzystaniem usług darmowej komunikacji miejskiej.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz