||

Zuzia Sulecka wraca do zdrowia!

Zuzia Sulecka Odzyskuje Dziecinstwo 1
fot. arch. rodzinne/Zuzia wygrała najtrudniejszą bitwę. Powoli wraca do zdrowia, nadrabiając stracone dzieciństwo
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Pamiętacie Zuzię Sulecką? Małą wojowniczkę, która dzielnie walczyła z SMA? Zuzia wygrała najtrudniejszą bitwę. Powoli wraca do zdrowia, nadrabiając stracone dzieciństwo.


Berdychowski Wv

– Cześć, jestem Zuzia. Jeżdżę na rowerku. Bardzo lubię bawić się na dworze i wszędzie mnie pełno – tymi słowami przedstawiła się podczas krótkiej rozmowy telefonicznej trzyletnia Zuzia Sulecka ze Smogorzewa. Dziewczynka zmaga się z ciężką chorobą genetyczną, jaką jest rdzeniowy zanik mięśni, czyli SMA.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

3 listopada 2022 roku Zuzia otrzymała najdroższy lek świata – zolgensma. Terapia w połączeniu z intensywną rehabilitacją i optymizmem trzylatki pozwala Zuzi nadrobić stracone dzieciństwo. Pełna radości dziewczynka obdarowuje wszystkich szczerym uśmiechem i optymizmem, dziękując w ten sposób za pomoc i wsparcie, jakie otrzymała od ludzi o wielkich sercach.

U Zuzi Suleckiej SMA zdiagnozowano, gdy dziewczynka miała 16 miesięcy. Wtedy też rozpoczęła się walka o zdrowie i życie dziewczynki. W pomoc dla małej wojowniczki zaangażowała się armia ludzi o wielkich sercach. Wśród nich nie zabrakło także mieszkańców powiatu śremskiego. Kiermasze, festyny, zbiórki, a także publikacje na łamach TZŚ pomagały małej wojowniczce w walce z chorobą. Finalnie zebrano ponad 9 milionów złotych. Była to kwota, która dała Zuzi szansę na szczęśliwe dzieciństwo i życie.

  Poznaliśmy finalistów konkursu o gen. Wybickim i symbolach narodowych

Po burzy wychodzi słońce

Dla Zuzi Suleckiej słońce zaświeciło 3 listopada. Tego dnia dziewczynka otrzymała najdroższy lek świata, który stał się bramą do zdrowia i radosnego dzieciństwa.

W pierwszym tygodniu po podaniu zolgensma Zuzia gorączkowała, miała objawy jak przy infekcji. Z czasem wszystko ustąpiło, córeczka czuła się dobrze. W styczniu pojechała na pierwszy turnus rehabilitacyjny, wtedy zaczęła sama siadać. W marcu zaczęła czworakować. Nie wierzyliśmy, że te lek tak szybko zadziała. Codziennie patrzymy, jak na naszych oczach dzieje się cud…

mówi Lidia Wolna, mama małej wojowniczki

Walkę o zdrowie podjęła także Zuzia. Dziewczynka potrafi samodzielnie stanąć w ortezach – zarówno długich, jak i krótkich. We wrześniu zamierza rozpocząć naukę w przedszkolu. Cały czas nadrabia stracone dzieciństwo, sprawiając najbliższym wiele radości.

Zostaw komentarz