||

Rozkład jazdy na weekend (16-18 czerwca). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Page
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przed nami kolejny czerwcowy weekend. Ostatni przed rozpoczęciem wakacji, który obfituje w mnogość wydarzeń, począwszy od koncertów w Kórniku, poprzez imprezę rowerową w Czempiniu aż po kilka festynów w powiecie śremskim.


Berdychowski Wv

Wyjątkowo w piątek, 16 czerwca nie odnotowaliśmy ciekawszych wydarzeń w naszym fyrtlu, ale tego dnia warto wybrać się do Leszna, gdzie o godz. 18.00 Fogo Unia Leszno będzie podejmować Platinum  Motor Lublin. Tego dnia także rozpoczyna się Antidotum Airshow Leszno 2023, czyli wyjątkowy, podniebny spektakl na leszczyńskim lotnisku.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Intensywna sobota

Sobotę można rozpocząć rowerowo. O godzinie 9.00 ruszy kolejny Rajd Rowerowy ze Śremskim Sportem. Tym razem trasa powiedzie do Krzywinia. Również o godz. 9.00 wystartuje Czempińskie RoweLowe, czyli rajd rowerowy, na który zaprasza Czempińskie Centrum Sportu.

Czempińskie RoweLove

17 czerwca startują Kórnickie Spotkania z Białą Damą. Inaugurację zabawy zaplanowano o godzinie 14.00 blokiem rekreacji, smaków i handlu. Punktem kulminacyjnym soboty są dwa koncerty: Blue Cafe oraz C-BOOL. Niedziela rozpocznie się o godz. 12.00 od teatrzyku dla dzieci w wykonaniu Teatru Promyk, by następnie przez liczne koncerty dojść do godziny 17.00, gdzie czekać będzie legendarna polska grupa IRA z Arturem Gadowskim na czele.

Kórnickie spotkania z Białą Damą 2023

Również w sobotę w Bibliotece Publicznej w Śremie zaplanowano cykl wydarzeń, który rozpocznie się od charytatywnego kiermaszu ciast i książek na rzecz zbiórki Runner’s Power “Spełniamy górskie marzenia”. Tego samego dnia w godzinach popołudniowych w budynku biblioteki odbędzie się spotkanie informacyjne – Szkoła w Chmurze. Uczniowie szkoły zapraszają wszystkich zainteresowanych tego typu edukacją na piknik integracyjny.

Szkoła w Chmurze. Spotkanie informacyjne

W sobotę odbędzie się także kolejna odsłona imprezy z cyklu „Uwolnić skowronka”. Jest to spotkanie integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami, na które zaprasza Fundacja na Rzecz Rewaloryzacji Miasta Śrem. Początek o godz. 10.00 na stadionie miejskim w Śremie.

Uwolnić skowronka. Spotkanie integracyjne dla osób z niepełnosprawnościami

Tymczasem sołtys wraz z radą sołecką wsi Nochowo oraz Stowarzyszenie Nochowo Wieś z Przyszłością zapraszają najmłodszych mieszkańców na wspólne obchody Dnia Dziecka, które zaplanowano na sobotę, 17 czerwca. Start godz. 15.00.

Dzień Dziecka w Nochowie

W gminie Książ sobota również zapowiada się interesująco. 17 czerwca Włościejewice będą gospodarzem sportowej rywalizacji gry „w cztery ognie”, która odbędzie się na boisku przy świetlicy. Biuro zawodów startuje już od 15.00.

Fireball we Włościejewicach

Niedziela – trochę sportu, trochę kultury

W niedzielę z pewnością nie będziemy się nudzić. Ten dzień możemy zacząć kulturalnie od wizyty w Muzeum Śremskim, które przygotowało wystawę pn. „Herby Śremu”. W godz. 12.00-14.00 na oprowadzanie kuratorskie zaprasza dr Radosław Franczak.

Wystawa Herby Śremu w Muzeum Śremskim

Jest też coś dla tych, którzy uwielbiają podglądać strażaków w akcji. W niedzielę w samo południe w Dalewie rozpoczną się gminne zawody strażackie, połączone z festynem dla dzieci. Coś pysznego przygotują panie z KGW.

Strażacki Dzień Dziecka w Dalewie

Na festyn rodzinny do Małachowa zapraszają także sołtys, rada sołecka oraz OSP Małachowo. Przygotowano wiele atrakcji dla najmłodszych. Będą dmuchańce, malowanie twarzy, zabawy z nagrodami i ognisko.

Festyn w Małachowie

Również na niedzielę ŚOK, Biblioteka Publiczna w Śremie oraz Śremski Sport zapraszają do Amfiteatru nad jeziorem Grzymisławskim. Tego dnia będą celebrować Światowy Dzień Robienia na Drutach w Miejscach Publicznych oraz Światowy Dzień Pikniku. Start godz. 15.00.

Piknik w amfiteatrze w Śremie

W niedzielę będzie też głośno w Dąbrowie. Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej w Dąbrowie zaprasza na festyn “Dla Mamy i Taty”. Ciekawa impreza szykuje się też w Lucinach. Zaplanowano festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka. W programie przewidziano m.in. dmuchańce, animacje, EuroBungee i pokaz koszykówki.

Dzień Dziecka w Lucinach

Szczegóły dotyczące wszystkich wydarzeń znajdziecie w naszej zakładce „Co, Gdzie, Kiedy?” lub „Wydarzenia”.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz