Policja ze Śremu ostrzega przed oszustwem “na klątwę”

głowa czaszki białego zwierzęcia w pobliżu okrągłej białej i czerwonej kwiecistej zapiekanki na drewnianym stoliku do kawy
fot. Pixabay

Oszuści działają teraz na terenie Wielkopolski, dlatego szczególnie ważne jest, aby być czujnym. Osoby starsze, a zwłaszcza ich bliscy, takie jak dzieci czy wnuki, powinni poinformować swoje seniorów o tym nowym sposobie działania przestępców.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Czy słyszeliście już o nowym sposobie oszustwa, znanym jako oszustwo “na klątwę”?

Przestępcy, wykorzystując tę metodę, dzwonią do swoich ofiar, twierdząc, że przeprowadzą rytuały i obrzędy mające na celu zdjęcie klątwy z ich rodziny. Niestety, osoby pokrzywdzone, nieświadome podstępu, zgadzają się płacić za te fikcyjne rytuały i obrzędy. Wydaje się to trudne do uwierzenia, ale niedawno starsza mieszkanka Piły padła ofiarą tego oszustwa i straciła ponad 15 tysięcy euro.

Pierwsze ofiary oszustwa “na klątwę” w Wielkopolsce

W środę, 5 lipca, Komenda Powiatowa Policji w Pile otrzymała zgłoszenie o oszustwie “na klątwę”, które dotknęło starszą kobietę z miasta. Zadzwonili do niej oszuści, podszywając się pod pracowników placówki parapsychologicznej z zagranicy. W trakcie rozmowy przestępcy straszyli kobietę, mówiąc, że jej najbliżsi są w niebezpieczeństwie i potrzebne są pieniądze na zakup specjalnych przedmiotów do przeprowadzenia rytuałów, które miały zdjąć klątwę ciążącą na jej rodzinie. Naiwna kobieta przelała pieniądze na wskazane konto. Następnie oszuści żądali kolejnych środków, argumentując, że potrzebne są do wypożyczenia specjalnych ikon. Miało dojść do zwrotu pieniędzy na konto po zakończeniu obrzędów, jednak tak się nie stało. W rezultacie kobieta straciła ponad 15 tysięcy euro.

Apelujemy więc do tych z państwa, którzy w rodzinie mają osoby starsze, mieszkające samotnie. Trzeba rozmawiać z tymi osobami.

– podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie.
Oszustwo na przewałkę

Zostaw komentarz