|||

Dni Mechlina 2023. Tak się bawią mieszkańcy na festynie rodzinnym

dni-mechlina-2023-81
fot. D. Górna/Najmłodszym uczestnikom festynu podobały się gry i zabawy

W Mechlinie znów wielkie święto! W sobotę, 8 lipca po raz kolejny celebrowano Dni Mechlina. Tego dnia dobrze bawili się mali, jak i dorośli mieszkańcy wsi.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W sobotnie popołudnie atrakcji z pewnością nie brakowało. Dni Mechlina odbyły się przy świetlicy wiejskiej. Tam każdy znalazł coś dla siebie. Były zamki dmuchane, kucyki, gry i zabawy dla dzieci. Nie zabrakło lodów, słodkich wypieków, kiełbasek z grilla i zimnych napoi.

Uczestnicy Klubu Senior+ z Śremu wzięli udział w tradycyjnej zabawie, wśród gości znaleźli się urzędnicy i proboszcz fary, a wieczór uatrakcyjnił pokaz iluzji i loteria fantowa

Z zaproszenia do udziału w zabawie tradycyjnie skorzystali seniorzy ze śremskiego Klubu Senior+, którzy stanowili liczną , 60-osobową grupę. Ponadto wśród gości znaleźli się m.in. zastępca burmistrza Bartosz Żeleźny, członek zarządu powiatu Janusz Taciak oraz ks. prałat Marian Brucki. I właśnie proboszcz śremskiej fary zainicjował krótką modlitwę za Mechlin.

Dopełnieniem sobotniego wydarzenia był pokaz iluzjonisty Piotra Malanowskiego oraz zabawa taneczna. Wieczorem odbył się także finał loterii fantowej. – Jak co roku przygotowaliśmy bardzo atrakcyjne nagrody – zapewniał uczestników zabawy sołtys Stanisław Ratajczak.

Zostaw komentarz