Image
fot. fot. Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nowieczek/W programie znalazło się m.in. gdańskie wybrzeże, Złota Brama, ul. Długa przy której znajduje się słynny Dom Artusa oraz fontanna Neptuna
  • Home
  • Aktualności
  • Stowarzyszenie z Nowieczka zabrało mieszkańców gminy Dolsk do królestwa Neptuna

Stowarzyszenie z Nowieczka zabrało mieszkańców gminy Dolsk do królestwa Neptuna

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Niezapomniane chwile i piękne rozpoczęcie wakacji zapewniło dolszczanom Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nowieczek przy wsparciu sołectwa. W jednodniowej wycieczce do Gdańska wzięło udział 50 osób, w tym dzieci i młodzież. Wydarzenie miało miejsce w sobotę, 1 lipca.


Berdychowski Wv

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „Wizyta w Królestwie Neptuna – propagowanie aktywnych form wypoczynku dzieci i młodzieży”. Organizatorzy pozyskali na realizację zadania dotację wysokości 2 500 zł z budżetu gminy Dolsk. Przeważającą większość pięćdziesięcioosobowej grupy stanowiły dzieci i młodzież.

Pełni historii i wrażeń: Niezapomniane zwiedzanie Gdańska i Sopotu w towarzystwie sympatycznej przewodniczki

Pogoda dopisała, humory tym bardziej. Turyści zwiedzili Gdańsk, nota bene, najstarszą część Trójmiasta oraz Sopot. Grupę oprowadzała sympatyczna pani przewodnik, która w ciekawy i interesujący sposób opowiedziała o najciekawszych zabytkach i zakątkach miastach.W programie znalazło się m.in. gdańskie wybrzeże, Złota Brama, ul. Długa, przy której znajduje się słynny Dom Artusa oraz fontanna Neptuna. W Sopocie zainteresowanie wzbudził Krzywy Domek oraz molo. Nie zabrakło także spaceru ulicą Bohaterów Monte Casino.

Organizatorzy zadbali, by w programie znalazł się także czas wolny, który turyści mogli zagospodarować samodzielnie. Słoneczna pogoda zachęciła do plażowania i kąpieli w morzu. W ten właśnie sposób grupa połączyła poznawanie historii Gdańska i Sopotu z aktywnym wypoczynkiem nad morzem.

Zostaw komentarz