Image
fot. D. Górna/Przetarg wygrał Michał Janowski

Sensacja! Wiemy kto kupił zabytkowy pałacyk w Grzymysławiu

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W środę, 28 czerwca w sali sesyjnej śremskiego ratusza odbył się przetarg na zakup nieruchomości w Grzymysławiu, potocznie zwanym pałacykiem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Na wstępie przypomnijmy, że działka w Grzymysławiu to nieruchomość zabudowana dworem/pałacem o powierzchni użytkowej około 500 m kw. (funkcja mieszkalna). Znajduje się na terenie zespołu dworsko-folwarcznego. Budynek stoi na działce o powierzchni 0.7148 ha. Wspomniany pałac został wpisany do rejestru zabytków.

Działka jest bardzo atrakcyjna, bowiem położona jest bezpośrednio nad linią brzegową jeziora Grzymisławskiego. Niewielka część gruntu zajęta jest przez wspomniany zbiornik wodny. Nowy nabywca będzie musiał zachować dostęp do linii brzegowej jeziora.

Do niedawna w pałacu w Grzymysławiu znajdowały się lokalne komunalne. Ostatni lokatorzy wyprowadzili się w kwietniu tego roku. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że zakupem tej nieruchomości zainteresowany był jeden z lokalnych przedsiębiorców, którego działka sąsiaduje z pałacykiem. No właśnie – był zainteresowany, bowiem do przetargu nie przystąpił.

Gmina wyceniła nieruchomość na kwotę 1,4 mln zł, choć faktyczna wartość nieruchomości to około 800 tys. zł.

W przetargu udział wzięło 6 oferentów:

  • Bulinka Sp. z o.o. – reprezentant Jarosław Sobkowiak
  • Michał Janowski
  • Jan Grzybowski
  • Grzegorz Jerzyk
  • Marcin Grygier
  • Ryszard Dworczak

Jak już wspominaliśmy cena wywoławcza to 1,4 mln zł. Jednak minimalne oczekiwanie gminy wynosiło 1 415 000 zł. Licytacja trwała około 15 minut i była dość zacięta. Stanęło na kwocie 2 mln zł. Przetarg wygrał Michał Janowski.

Co ważne, do ceny sprzedaży, ustalonej w drodze przetargu, zastosowanie będzie miała 50 proc. bonifikata, zgodnie z art. 68 ust. 3 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Co oznacza, że do kasy gminy wpłynie 1 mln zł.

W komisji przetargowej zasiadali pracownicy UM: przewodniczący Donat Tomczak, Marcin Sawicki i Lidia Wysoczańska.

1 Comments Text
  • Zostaw komentarz