||

Był tak niebezpieczny, że zagrażał życiu pasażerów. Autobus ze Śremu nie pojechał dalej

Kontrola Autobusu Policja
fot. archiwum policja.pl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śremska policja na prośbę organizatorów wycieczek kontroluje autokary. Okazało się, że kolejny nie przeszedł kontroli. Policja zatrzymała dowód i ukarała kierowcę mandatem karnym.


Berdychowski Wv

Od kilku tygodni policjanci śremskiej drogówki kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież. Najpierw, były to autobusy wyjeżdżające na wycieczki szkolne, a teraz są to autokary wiozące dzieci na letni wypoczynek. O tych kontrolach na łamach Tygodnia już pisaliśmy. Nie zakończyły się one dobrze.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Ta ostatnia, którą przeprowadzono w dniu wczorajszym (26 czerwca) również nie przebiegła po myśli właścicieli autobusu oraz kierowcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej autobus wiozący dzieci na wakacje. Niestety, pojazd był w bardzo złym stanie technicznym. Funkcjonariusze stwierdzili: nadmierną korozję podwozia mającą wpływ na sztywność całej konstrukcji pojazdu (np. pokrywa nad tylnym kołem uległa takiej korozji, że była zabezpieczona drutem), uszkodzone klosze od tylnych świateł pozycyjnych i jedno z nich w ogóle nie świeciło, a ponadto autobus miał nieszczelny układ hamulcowy. Oczywiście, w tych okolicznościach, policyjna kontrola zakończyła się niedopuszczeniem tego pojazdu do ruchu. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz