||

Był tak niebezpieczny, że zagrażał życiu pasażerów. Autobus ze Śremu nie pojechał dalej

kontrola autobusu policja
fot. archiwum policja.pl

Śremska policja na prośbę organizatorów wycieczek kontroluje autokary. Okazało się, że kolejny nie przeszedł kontroli. Policja zatrzymała dowód i ukarała kierowcę mandatem karnym.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Od kilku tygodni policjanci śremskiej drogówki kontrolują autokary przewożące dzieci i młodzież. Najpierw, były to autobusy wyjeżdżające na wycieczki szkolne, a teraz są to autokary wiozące dzieci na letni wypoczynek. O tych kontrolach na łamach Tygodnia już pisaliśmy. Nie zakończyły się one dobrze.

Ta ostatnia, którą przeprowadzono w dniu wczorajszym (26 czerwca) również nie przebiegła po myśli właścicieli autobusu oraz kierowcy.Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej autobus wiozący dzieci na wakacje. Niestety, pojazd był w bardzo złym stanie technicznym. Funkcjonariusze stwierdzili: nadmierną korozję podwozia mającą wpływ na sztywność całej konstrukcji pojazdu (np. pokrywa nad tylnym kołem uległa takiej korozji, że była zabezpieczona drutem), uszkodzone klosze od tylnych świateł pozycyjnych i jedno z nich w ogóle nie świeciło, a ponadto autobus miał nieszczelny układ hamulcowy. Oczywiście, w tych okolicznościach, policyjna kontrola zakończyła się niedopuszczeniem tego pojazdu do ruchu. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny i ukarali kierowcę mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz