Image
Alicja Urbańska i Marcin Sławek (UKS Kusy Dolsk) odpadli w ćwierćfinale - fot. M.Fujak
  • Home
  • Dolsk
  • W samo południe walczyli o “wiankowe” puchary na plaży w Dolsku

W samo południe walczyli o “wiankowe” puchary na plaży w Dolsku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

“Plażówka w samo południe” – pod takim hasłem MGOSiR Dolsk zorganizował turniej siatkówki plażowej z okazji Wianków 2023. Górą była para z Leszna – Rafał Salmoser i Maciej Mańka.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Organizatorzy na brak zainteresowania nie mogli narzekać. W niedzielę na boiskach do siatkówki przy plaży stawiło się 17 par gotowych do sportowej rywalizacji. Wśród nich było 9 ekip przyjezdnych i aż 10 miejscowych z Dolsk.

Ciszy nas, że gospodarze, a więc głównie siatkarze UKS Kusy Dolsk, ale i młodzi miłośnicy plażówki tak licznie reprezentowali dziś Dolsk. Fajnie, że swoich sił próbuje młodzież z klas ósmych, czy szkół średnich, bo to świadczy o tym, że fanów “siatki” u nas przybywa

– powiedział Witold Opielewicz, kierownik MGOSiR Dolsk, który był także jednym z sędziów

Początkowo zmagania miały się odbywać na dwóch boiskach, ale ze względu na frekwencję i system brazylijski postanowiono włączyć jeszcze trzecie boisko. Wszystko to usprawniło i przyspieszyło turniej. Karty rozdawali jednak przyjezdni. W finale para z Leszna – Rafał Salmoser i Maciej Mańka pokonali 21:16 duet z Krotoszyna w składzie Wojciech Wałęsiak i Patryk Wałęsiak. Trzecie miejsce zajęła kolejna para braci z Krotoszyna – Michał i Kamil Dana. Rozprawili się oni z najstarszym duetem w stawce – Piotrem Podsiadłym i Rafałem Szóstka z Poznania.

Spośród ekip z Dolska najdalej, bo zaszła para Alicja Urbańska i Marcin Sławek. Odpadli oni w ćwierćfinale. Z dobrej strony pokazali się także Maciej Kómoch i Michał Dudziński.

Był to pierwszy turniej w tegoroczne wakacje w Dolsku, ale jak zapewnia Witold Opielewicz na pewno nie ostatni.

Nie mamy jeszcze sprecyzowanego terminu, bo grafik imprez na lato jest napięty, ale w sierpniu pokusimy się o to, aby podobny turniej Open jeszcze zorganizować. Póki co wzorem poprzednich lat zapraszamy wszystkich chętnych na Letnią Poniedziałkową Ligę, a planujemy także z UKS Kusy Dolsk wystartować niebawem z Wakacyjną Ligę dla dzieci i młodzieży

– powiedział Witold Opielewicz.

Zostaw komentarz