Image
Fot. Przedszkole w Ostrowiecznie/Dzieci z grupy Pszczółki, czyli przedszkolaki z Ostrowieczna świętowały Dzień Przyjaciela

Dzień Przyjaciela i Dzień Pustej Sali w Ostrowiecznie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przedszkolaki z Ostrowieczna świętowały Dzień Przyjaciela i Dzień Pustej Sali. Jak spędziły ten czas?


Berdychowski Kwiecien2 2024

14 czerwca dzieci z grupy Pszczółki, czyli przedszkolaki z Ostrowieczna świętowały Dzień Przyjaciela. Dzieci wykazały się sporą wiedzą na temat przyjaźni i jej znaczenia w życiu człowieka. Chętnie brały udział w dyskusji „jaki powinien być prawdziwy przyjaciel” i wspólnie analizowały treść przysłowia „kto znalazł przyjaciela, znalazł skarb”.

Dzień Przyjaciela okazał się również doskonałą okazją, by stworzyć dekalog przyjaźni, określając tym samym zasady, którymi powinni kierować się przyjaciele.

Przedszkolaki przyniosły ze sobą pluszowych przyjaciół, czyli ulubione maskotki. Nie zabrakło także zabaw z wykorzystaniem chusty animacyjnej, podczas których Pszczółki wykazały się spostrzegawczością.

Dwa dni później, czyli 16 czerwca, przedszkolaki z Ostrowieczna świętowały Dzień Pustej Sali. Wbrew pozorom w przedszkolu tego dnia nie było ani smutno, ani nudno, ani tym bardziej pusto. Dzień upłynął na wesołej i radosnej zabawie na świeżym powietrzu.

Pomocne w przełamaniu przedszkolnej rutyny okazały się także szalone fryzury, które można było zobaczyć na głowach przedszkolaków. Było radośnie, wesoło i aktywnie.

Dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych przez nauczycielki animacjach, malowały farbkami na streczu, tworzyły wielkie bańki mydlane i sprawdzały swoją sprawność i umiejętność współpracy w grupie podczas zmagań na torze przeszkód. Wiele śmiechu wzbudziło także przeciąganie liny.

Dopełnieniem dnia było tworzenie pięknych bukietów z polnych kwiatów. Dzień, choć męczący, dostarczył dzieciom wielu wrażeń.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Przeczytaj również

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]