Ligowe ostatki… Zawisza Dolsk, czy Pogoń Książ? Kto utrzyma się w “okręgówce”?

Zawisza Dolsk
W ostatniej kolejce Zawisza Dolsk podejmować będzie GKS Żerków - Fot.M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przed nami ostatni weekend na ligowych boiskach niższych lig. Najciekawiej zapowiada się korespondencyjny pojedynek o utrzymanie w “okręgówce” pomiędzy Zawiszą Dolsk, a Pogonią Książ.


Berdychowski Wv

Większość drużyn gra już o przysłowiową “pietruszkę”. Niepewni swojej przyszłości w nowym sezonie są jedynie piłkarze Zawiszy Dolsk i Pogoni Książ, którzy do ostatniej kolejki walczyć będą o utrzymanie w klasie okręgowej. Jedna z tych drużyn wróci do A klasy, po rocznej “przygodzie”. W teoretycznie lepszej sytuacji są zawodnicy Zawiszy, którzy po zwycięstwie z Wisłą Borek 2:1 mają dwa punkty więcej od Pogoni Książ, która przegrała 0:2 z 1920 Mosina. Oba zespoły zagrają na własnym boisku. Zespół z Dolska podejmować będzie GKS Żerków, a podopieczni Marcina Tomaszewskiego zagrają z Clescevią Kleszczewo.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

O przerwanie czarnej serii 10 spotkań bez zwycięstwa zagra UKS Śrem. Rywalem ostatni w tabeli zespół ze Starych Oborzysk. Warta Śrem uda się do Koźmiana Wlkp., gdzie zmierzy się z Białym Orłem. Kłos Zaniemyśl zagra na wyjeździe z Olimpią Koło, a Kotwica Kórnik podejmować będzie ekipę z Gołuchowa.
  Gmina Śrem wspiera letni wypoczynek dzieci i młodzieży.

Jako ostatni sezon zakończą piłkarze KSGB Manieczki, którzy trzeciej pozycji w tabeli bronić będą w niedzielę w Święciechowie.

17 czerwca – sobota
14.00 BIAŁY ORZEŁ KOŹMIN – WARTA ŚREM (V LIGA)
17.00 KOTWICA KÓRNIK – LZS GOŁUCHÓW (IV LIGA)
17.00 ZAWISZA DOLSK – GKS ŻERKÓW (KLASA OKRĘGOWA)
17.00 POGOŃ KSIĄŻ – CLESCEVIA KLESZCZEWO (KLASA OKRĘGOWA)
17.00 OLIMPIA KOŁO – KŁOS ZANIEMYŚL (V LIGA)
17.00 UKS ŚREM – LZS STARE OBORZYSKA (KLASA OKRĘGOWA)

18 czerwca – niedziela
14.00 KORMORAN ŚWIĘCIECHOWA – KSGB MANIECZKI (A KLASA)

Zostaw komentarz