||

Będą oszczędności. Fotowoltaika na budynku PSP Śrem zamontowana

Fotowoltaika Psp Logotypy
Panele fotowoltaiczne na budynku KP PSP Śrem są już zamontowane / fot. PSP Śrem
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kolejny etap modernizacji KP PSP w Śremie za nami. Budynek komendy został wyposażony w panele fotowoltaiczne. Inwestycja nie byłaby możliwa, bez wsparcia ze środków zewnętrznych.


Berdychowski Wv

Niemal 160 tys. zł brutto kosztowało komendę PSP w Śremie zakup wraz z montażem instalacji fotowoltaicznej na budynku strażackiej komendy. Inwestycję zrealizowała firma Nowoczesne Techniki Grzewcze Krzysztof Kaczmarek z Włoszakowic (powiat leszczyński). Komenda PSP w Śremie nie dysponowała takimi środkami, więc musiała liczyć na przychylność samorządów i wsparcie zewnętrzne.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W ramach rozmów z partnerami udało się pozyskać dwa źródła dofinansowania. Inwestycję wsparły samorząd gminy Brodnica – kwotą ponad 123 tys. zł brutto, oraz Wojewódzki Fundusz ochrony Środowiska – kwotą 35 tys. zł.

Zamontowana na dachu komendy fotowoltaika nie wygeneruje prądu, który wystarczy na pokrycie całego zapotrzebowania PSP i JRG w Śremie, ale w znacznym stopniu przyczyni się do zmniejszenia rachunków za energię elektryczną, które ponosi śremska straż pożarna.

Zostaw komentarz