|

OSP Żabno doczekało się “nowego” auta

Od miesięcy mówiło się, że Państwowa Straż Pożarna w Śremie zamierza wydać jeden z pojazdów, który przez lata służył w tutejszej JRG Śrem. Po otrzymaniu nowego auta oraz drugiego, używanego decyzja zapadła, że będzie to GBA na podwoziu renault. Samochód zalegał w jednostce i czekał na chętnego. Ten się pojawił w postaci gminy Brodnica.

Samorząd gminy Brodnica uchwałą rady gminy zdecydował, że w ramach wsparcia PSP w Śremie przekaże wpłatę w wysokości 190 tys. zł. na fundusz wsparcia Państwowej Straży Pożarnej z przeznaczeniem na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie. W drugą stronę powędruje właśnie wspomniane auto.Samochód zadomowi się w jednostce w Żabnie, która działa w ramach KSRG. Auto przyjdzie „gołe”, więc zanim strażacy będą nim jeździć do zdarzeń, musi minąć trochę czasu, aż zostanie ono odpowiednio doposażone i wszyscy druhowie zapoznają się ze skrytkami i ułożeniem w nich sprzętu.

Komenda PSP w Śremie na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej otrzyma również dotację z powiatu śremskiego. Zadanie, do którego przystąpi komenda ma na celu zwiększenie poziomu oszczędności na energii elektrycznej. Wiadomym jest, że moc instalacji, jaka będzie w PSP Śrem nie wystarczy na pokrycie całego zapotrzebowania komendy, ale zawsze dzięki temu uda się zaoszczędzić kilkadziesiąt procent środków finansowych na energię elektryczną.