|

Zmiany w obwodach wyborczych gminy Kórnik!

Baner 770x460 (2)
Fot. Urząd Miasta i Gminy Kórnik
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rok 2023 jest rokiem wyborów parlamentarnych. Bardzo ważne, by podczas nich zadbać o jak najwyższą frekwencję, ponieważ świadczyłaby ona o dojrzałości demokracji w naszym kraju. Warto zatem przyjrzeć się zmianom, które wprowadził Komisarz Wyborczy w Poznaniu odnośnie zmian obwodów wyborczych gminy Kórnik.


Berdychowski Wv

Niektóre zmiany są kosmetyczne, jednak udało nam się wyliczyć ich aż 22. Dotkną one zatem sporą liczbę mieszkańców gminy.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

1) Podzielono obwód głosowania nr 6 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Błażejewo i Błażejewko.

2) Utworzono stały obwód głosowania nr 16 z granicami obwodu głosowania na miejscowości Błażejewo, Błażejewko oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Błażejewie na ul. Stanisława Mikołajczyka 46.

3) Podzielono stały obwód głosowania nr 5 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Czmoniec i Trzykolnych Młynach.

 4) Utworzono stały obwód głosowania nr 17 z granicami obwodu głosowania na miejscowości  Czmoniec, Trzykolne Młyny oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Czmońcu przy ul. św. Maksymiliana Kolbe 18.

 5) Podzielono stały obwód głosowania nr 5, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Czmoń.

 6) Utworzono stały obwód głosowania nr 18 z granicami obwodu głosowania na miejscowość Czmoń oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w OSP Czmoń przy ul. Strażackiej 32.

7) Podzielono stały obwód głosowania nr 5, poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Czołowo.

 8) Utworzono stały obwód głosowania nr 19 z granicami obwodu głosowania na miejscowość Czołowo oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Czołowie, Czołowo 7.

  Cisza wyborcza trwa. Jak można ją złamać i jakie kary za to grożą?

9) Podzielono stały obwód głosowania nr 11 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Dachowa.

10) Utworzono stały obwód głosowania nr 20, z granicami obwodu głosowania w miejscowości Dachowa oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Dachowie przy ul. Okrężnej 34.

11) Podzielono stały obwód głosowania nr 5 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Dworzyska i Konarskie.

12) Utworzono stały obwód głosowania nr 21 z granicami obwodu głosowania na miejscowości Dworzyska, Konarskie oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Konarskim przy ul. Długiej 36.

13) Podzielono stały obwód głosowania nr 8 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Celestynowo, Kromolice oraz Pierzchno.

14) Utworzono stały obwód głosowania nr 22, z granicami obwodu głosowania na miejscowości Celestynowo, Kromolice oraz Pierzchno oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Pierzchnie, Pierzchno 34.

15) Podzielono stały obwód głosowania nr 6 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Prusinowo.

16) Utworzono stały obwód głosowania nr 23, z granicami obwodu głosowania na miejscowość Prusinowo oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Prusinowie, Prusinowo 1A.

17) Podzielono stały obwód głosowania nr 9 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Runowo.

18) Utworzono stały obwód głosowania nr 24 z granicami obwodu na miejscowość Runowo oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Runowie, Runowo 5.

19) Podzielono stały obwód głosowania nr 11 poprzez wyłączenie z jego granic miejscowości Jaryszki i Żerniki.

20) Utworzono stały obwód głosowania nr 25 z granicami obwodu głosowania na miejscowości Jaryszki i Żerniki oraz siedzibą Obwodowej Komisji Wyborczej w Świetlicy wiejskiej w Żernikach, Żerniki 18.

21) Zmieniono siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej nr 6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kórniku przy ul. Armii Krajowej 11, na Świetlicę wiejską w Biernatkach przy ul. Głównej 25.

22) Zmieniono siedzibę Obwodowej Komisji Wyborczej nr 9 ze Szkoły Podstawowej w Szczodrzykowie z ul. Ogrodowej 21 na Świetlicę wiejską w Dziećmierowie przy ul. Dworcowej 90A.

Zostaw komentarz