60-lecie kapłaństwa biskupa spod Dolska

Biskup Senior Fortuniak
Biskup-senior Zdzisław Fortuniak (w środku) obchodził 60-lecie kapłaństwa / fot. Archidiecezja Poznańska
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Biskup-senior Archidiecezji Poznańskiej, pochodzący z Wieszczyczyna koło Dolska, Zdzisław Fortuniak obchodził 60-lecie kapłaństwa.


Berdychowski Wv

Dziękczynna Eucharystia odbyła się w kościele NMP in Summo na Ostrowie Tumskim w Poznaniu. W diamentowym jubileuszu kapłaństwa wzięło udział dwunastu księży. Jednym z nich, a zarazem jedynym biskupem był biskup-senior Zdzisław Fortuniak.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Podczas dzisiejszej Eucharystii Kościół, który jest w Poznaniu pragnie wyrazić swoją wdzięczność Panu Bogu za łaski otrzymane podczas 60 lat pracy przez obecnego tutaj bp. Zdzisława Fortuniaka oraz księży seniorów. Spotykając się dzisiaj – po 60 latach od chwili święceń kapłańskich, które otrzymaliście 26 maja 1963 roku – mamy tak samo prawo i obowiązek rozważać niezgłębione tajemnice słowa Bożego.

– powiedział abp Stanisław Gądecki podczas jubileuszu, który odbył się 26 maja.

Biskup-senior Archidiecezji Poznańskiej urodził się 21 lutego 1939 roku w Wieszczyczynie koło Śremu. Kapłańską drogę rozpoczynał w 1963 roku w Śmiglu. Od 1972 był notariuszem w poznańskiej kurii, a w 1982 roku Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym w Poznaniu.

W 2014 roku z uwagi na osiągnięcie wieku 75 lat, Zdzisław Fortuniak zrezygnował z pełnienia posługi biskupa pomocniczego archidiecezji poznańskiej. Przysługuje mu jednak tytuł biskupa-seniora.

Zostaw komentarz