Image
fot. J. Zalewski/Najbardziej zasłużeni członkowie koła zostali odznaczeni

Jubileusz 70-lecia Koła Łowieckiego Leśnik

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Koło Łowieckie nr 14 „Leśnik” z Poznania obchodziło w sobotę (27 maja) jubileusz 70-lecia działalności. Uroczystości jubileuszowe odbyły się w Gajówce w Zbrudzewie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Prawie osiemdziesięciu członków koła wraz z osobami towarzyszącymi i zaproszonymi gośćmi uczestniczyło w uroczystej mszy myśliwskiej, którą odprawił ks. prałat Maran Brucki w umajonej świerkami i brzozami sali plenerowej w Gajówce w intencji myśliwych z koła i ich najbliższych. Myśliwski charakter mszy uświetnił swoją grą Zespół Muzyki Myśliwskiej „Babrzysko” działający przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Poznaniu.

Po mszy wszyscy udali się do sali balowej na uroczystość jubileuszową, którą prowadził Roman Wiśniewski, właściciel Gajówki, członek Koła Łowieckiego nr 14 „Leśnik”. Przed wejściem do sali wszyscy pozowali do pamiątkowych fotografii. Na Sali, po powitaniu przybyłych gości i wszystkich zgromadzonych, głos zabrał prezes koła Zbigniew Zieliński. W kilku zdaniach przypomniał historię koła, jego działalność, a także okoliczności jego powstania w 1952 roku. Następnie najbardziej zasłużeni członkowie koła zostali odznaczeni.

fot. J. Zalewski/Najbardziej zasłużeni członkowie koła zostali odznaczeni

I tak: Złoty Medal Zasługi Łowieckiej otrzymali: Michał Haufa i Jacek Szczepanik, nieobecni na uroczystości ze względów osobistych. Srebrny Medal Zasługi Łowieckiej otrzymali: Przemysław Góźdź i Bernard Paradowski. Brązowy Medal Zasługi Łowieckiej otrzymali: Wojciech Trojanowicz i Franciszek Zieliński. Ponadto medale Za zasługi w rozwoju wielkopolskiego łowiectwa otrzymali: Paweł Andrzejczak, Stanisław Kubiak, Michał Góźdź, Mariusz Szczepanik, Witold Trawiński i Wojciech Kasiński.

Potem były upominki, życzenia i gratulacje dla koła łowieckiego od przedstawicieli władz PZŁ, nadleśnictw, gdzie koło ma swoje tereny łowieckie, zaprzyjaźnionych kół łowieckich, składane na ręce członków zarządu koła.

Po części oficjalnej wszyscy bawili się przy muzyce zespołu Septyma i solowych popisach saksofonisty Jarka Wiśniewskiego.

Zostaw komentarz