Image
fot. D. Górna/Czytelnik poprosił nas o interwencję w sprawie zniszczonego przejścia
  • Home
  • Aktualności
  • Wandale zniszczyli przejście. Znamy stanowisko burmistrza w sprawie nielegalnych graffiti

Wandale zniszczyli przejście. Znamy stanowisko burmistrza w sprawie nielegalnych graffiti

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tym miejscem zainteresował nas pan Marian, czytelnik Tygodnia, który zwrócił uwagę na brzydkie malowidła na ścianach przejścia przy Kilińskiego i brak reakcji osób odpowiedzialnych za porządek w mieście. Prosił nas o interwencję w tej sprawie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sprawie przejścia pod wiaduktem przy ul. Kilińskiego napisał pan Marian. W jego liście czytamy:

Jako stały czytelnik gazety chciałbym podzielić się z Redakcją sprawą, która od dwóch lat nie jest zakończenia. Generalnie Śrem jest miastem czystym i zadbanym, lecz i tu znajdują się porażki. Do nich zaliczam wygląd tunelu dla pieszych pod linią kolejową LK369. Linia do Jarocina została zbudowana w 1906 roku nad ul. Kilińskiego. Około 35 lat temu zbudowano tunel dla pieszych w celu poszerzenia ulicy. Tunel ten od szeregu lat jest zaniedbany, zwłaszcza od czasu zawieszenia komunikacji kolejowej w Śremie. Dwa lata temu interweniowałem w tej sprawie w Urzędzie Miejskim, Starostwie Powiatowym oraz Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, lecz uzyskałem odpowiedź, że teren ten ich nie dotyczy, gdyż należy do PKP. Nasuwa się tu pytanie: kto jest właścicielem tego terenu i kto winien odpowiadać za jego ład i porządek?Odpowiedzialna firma powinna już dawno wyczyścić ze ścian klinkierowych napisy i zabezpieczyć całe ściany środkiem przed ponownym malowaniem sprayem. Olbrzymie zaskoczenie musi budzić fakt, że tym tunelem przechodzą codziennie tysiące śremian, którzy potrafią docenić pelargonie na moście a bezkrytycznie traktują panujący tu od lat bałagan. Oczekuję, że powyższym sygnałem zainteresuje się Tydzień i pozwoli wyjaśnić zagadkę „śremskiej ziemi niczyjej” jeszcze przed realizacją Kolei+  oraz wskaże odpowiedzialnego za ład i porządek w tunelu (…)

W tej sprawie zwróciliśmy się do śremskiego ratusza, który przyznaje, że zna problem, próbował zainicjować działania, ale z uwagi na fakt, że teren należy do kolei, nic w tej sprawie się nie zadziało…

– Właścicielem przejścia pod wiaduktem kolejowym przy ul. Kilińskiego jest PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. W lipcu 2021 roku gmina Śrem zwróciła się do właściciela przejścia pod wiaduktem kolejowym przy ul. Kilińskiego o podjęcie wspólnych działań w kwestii walki z plagą wandalizmu. Gmina Śrem prosiła PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o usunięcie lub zamalowanie nielegalnych graffiti znajdujących się w przejściu oraz wyrażenie zgody na montaż 4 kamer monitoringu miejskiego w przedmiotowym przejściu. Niestety właściciel wiaduktu PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. nie odniósł się do propozycji samorządu.

informuje Julia Projs z pionu komunikacji społecznej i informatyzacji śremskiego ratusza.

Nie odpuszczamy

My ze swej strony tematu nie odpuszczamy. Zwróciliśmy się do PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. z prośbą o zainteresowanie zdewastowanym przejściem. Czekamy na odpowiedź. Będziemy informować o dalszym przebiegu tej sprawy.

1 Comments Text

Zostaw komentarz