Sukces Agnieszki Golak

Agnieszka Golak Podczas Startu W Rawiczu
Agnieszka Golak po raz pierwszy pobiegła w sztafecie 24h - fot. A.Golak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Agnieszka Golak z Runner’s Power z powodzeniem wystartowała gościnnie w barwach drużyny #BIEGAJLESZNO1 podczas 24h Rawickiego Festiwalu Sportu.


Berdychowski Wv

Śremska biegaczka skorzystała z zaproszenia ekipy #BIEGAJLESZNO i stanęła na starcie sztafety w ramach Rawickiego Festiwalu Sportu. Bieg trwał 24h i polegał na tym, aby w ciągu doby pokonać jak najwięcej pętli wokół plant. Ta liczyła niespełna 3 km. Najlepsza wśród 13 startujących drużyn okazała się ekipa Akademii Wojsk Lądowych (136 pętli), a drugie miejsce zajęła właśnie sztafeta w składzie z Agnieszką Golak, która zaliczyła 126 pętli, a sama zawodniczka ze Śremu przebiegła ich 13.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

– Pierwszy raz biegłam w tak długo trwającej sztafecie. Mimo narastającego zmęczenia przyniosła mi wiele radości. Podziwiam osoby, które biegły indywidualnie 24h

– mówi Agnieszka Golak

Ekipa #BIEGAJLESZNO1 za drugie miejsce zainkasowała nagrodę pieniężną w wysokości 4.000 zł. Tą przeznaczyła na cele charytatywne.

– Takie były od początku ustalenia, że jeśli coś wygramy, to wspomożemy potrzebujące dzieci i damy nagrodę na cele charytatywne. Dlatego też połowę tej sumy przekazaliśmy na konto Mateusza Gliniany, który jest chory na raka (glejaka), a drugą ofiarowany zostanie inny chory – Mateusz Matuszak. Cieszę się, że przy okazji startu i poprzez sport mogliśmy pomóc. To taka dodatkowa satysfakcja

– powiedziała Agnieszka Golak

Agnieszka Golak otrzymała także wyróżnienie indywidualne i nagrodę. Okazało się bowiem, że była najlepsza wśród startujących kobiet jeśli chodzi o najszybsze pokonanie jednego okrążenia.

Zostaw komentarz