Rozegrały dwa finały

Panie ze Śremskiego Towarzystwa Tenisowego mają za sobą kolejny turniej - Fot. ŚTT

Za nami kolejny turniej tenisa ziemnego kobiet. Rozegrano dwa finały. Puchary Fair Play wywalczyły Wiesława Łabutka i Olga Pawłowska.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Panie ze Śremskiego Towarzystwa Tenisowego podobnie, jak i panowie „głodne są” gry. Po turnieju Śremska Rakieta CUP zorganizowały kolejne zmagania – tym razem pod hasłem Fair Play.

Łącznie do sportowej rywalizacji przystąpiło 12 kobiet, które podzielono na dwie grupy eliminacyjne (zaawansowaną i początkująca). Grały w nich każda z każdą super tie-breakiem do 10 punktów. Dwie najlepsze tenisistki z obu grup kwalifikowały się do finałów.

Panie spędziły na korcie w Psarskim blisko 9 godzin, podczas których rozegrano 32 pojedynki. W finale A spotkały się Wiesława Łabutka i Sylwia Abram. Zwyciężczynię wyłoniono w drodze jednego seta od stanu 2:2. Górą była Wiesława Łabutka, która wygrała cztery gemy, a rywalka jednego i w efekcie całe starcie 6:3.

Z kolei przy pomocy super tie-breaka wyłoniono triumfatorkę grupy B. Tutaj o dwie piłki – 10:8, lepsza od Małgorzaty Pyrzyńskiej okazała się Olga Pawłowska.

Znając zapał pań do tenisowej rakiety możemy się spodziewać, że to nie koniec turniejów, a wiadomo już, że planowana jest także kobieca liga. Jednocześnie żeńska część Śremskiego Towarzystwa Tenisowego zachęca i zaprasza do udziału także inne panie, które chciałby spróbować swoich sił na korcie i pograć w tenisa.

Zostaw komentarz