Na piątkę w Bochum

Kacper Furmanowski stanął na najwyższym stopniu podium - fot. KS Taekwondo Dolsk

Na piątkę spisali się reprezentanci KS Taewondo Dolsk podczas zawodów German Open ITF. Z niemieckiego Bochum wrócili bowiem  z pięcioma medalami.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Podopieczni Grzegorza Furmanowskiego i Jakuba Furmanowskiego nie pierwszy już raz pokazali, że potrafią odnosić sukcesy nie tylko w kraju, ale i za granicą na zawodach rangi międzynarodowej. Nie tak dawno wrócili z pięcioma medalami z Otwartych Mistrzostw Holandii, a teraz „wojownicy” z Dolska powtórzyli ten wynik w Niemczech.

Ekipa KS Taekwondo Dolsk podczas zawodów w Bochum – fot. KS Taekwondo Dolsk

Do rywalizacji o medale przystąpili reprezentanci 10 krajów, a wśród nich sześciu zawodników z Dolska. Pięciu z nich stanęło na podium. Jako jedyny medalu nie zdobył Marcel Pilch, dla którego był to debiut na arenie międzynarodowej.

– Marcel miał troszkę pecha, bo trafił na bardzo dobrego zawodnika z Holandii. Przegrał, ale po emocjonującej walce zaledwie jednym punktem, tak więc swojego występu nie musi się wstydzić, a wręcz przeciwnie. Jak sam powiedział już nie może się doczekać kiedy będzie mógł się odegrać –

– mówi trener Jakub Furmanowski

Klasę i świetne przygotowanie pokazali Kacper Furmanowski, Krzysztof Majchrzak i Krzysztof Grygiel. Cała trójka w swoich kategoriach wagowych w walkach light nie miała sobie równych i wywalczyła złote medale. Z powodzeniem na matach w Bochum startowali także Marcel Łagoda i Gabriela Mieloszyk, którzy zdobyli odpowiednio srebrne i brązowe medale.

Dla reprezentantów KS Taekwondo Dolsk były to ostatnie zawody w tej części sezonu przed wakacyjną przerwą.

Zostaw komentarz