+1
0
+1
0

Po dwóch porażkach przełamał się broniący przed spadkiem z “okręgówki” Zawisza. Piłkarze z Dolska pokonali LZS Stare Oborzyska 4:0.

Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotę naprzeciwko siebie stanęły dwa zespoły, które po 25 kolejkach okupowały dwie ostatnie pozycje w tabeli. Oba chcąc zachować szanse na wydostanie się ze strefy spadkowej musiały wygrać. Zawisza miał od rywali trzy punkty więcej, ale ci przyjechali do Dolska po zaskakującej serii trzech z rzędu zwycięstw. Co ciekawe zespół ze Starych Oborzysk w 23 kolejkach “ugrał” zaledwie 10 punktów, a w trzech ostatnich 9! W dodatku pokonał zespoły, z którymi Zawisza poległ tj. 1920 Mosiną i Clescevię Kleszczewo.

Był więc to mecz z gatunku “być albo nie być”. Goście po porażce na jesień 0:8 przyjechali nastawieni na grę z kontry. Po dwóch wypadach mogli objąć prowadzenie, ale nie trafiali w dogodnych sytuacjach. Zawisza miał więcej z gry, ale poza strzałem Tomasza Malickiego nie zagrażał. Tymczasem bramkę dającą prowadzenie przyniósł rzut rożny. Dośrodkowanie Filipa Marciniaka na gola zamienił Remigiusz Szyszka. Przed przerwą miejscowi zdołali podwyższyć. Po strzale Malickiego nie popisał się bramkarz rywali. Przepuścił piłkę, która nie miała prawa wpaść do siatki. Do przerwy Zawisza prowadził więc 2:0, ale wynik był dużo lepszy niż sama gra.

W drugiej połowie poszło już łatwiej. Robotę zrobił wprowadzony Amadeusz Idkowiak, który szybko podwyższył na 3:0, a chwilę potem znów trafił do siatki. Miał ochotę na hat-tricka i ku temu okazje, ale zabrakło mu wykończenia. Trzy sytuacje bramkowe miał także Hubert Kubiak, ale za każdym razem jego strzały z pola karnego blokowali obrońcy. Zwycięstwo mogło być więc wyższe, ale i goście mogli strzelić honorową bramkę bo mimo niekorzystnego wyniku grali i walczyli do końca.

Po tej wygranej Zawisza wyprzedził w tabeli Pogoń Książ (mecz z GKS Jaraczewo przełożony na 31 maja), a także zrównał się punktami z Lotnikiem Poznań, który przegrał z Liderem Swarzędz. Z tym właśnie rywalem w najbliższej kolejce zmierzy się zespół z Dolska i znów potrzebne będzie zwycięstwo i trzy punkty.