|

Zmarł sołtys Kotowa. Pożegnały go tłumy…

fot. Kurier Dolski

We wtorek, 16 maja na cmentarzu parafialnym w Dolsku odbył się pogrzeb Henryka Paziewskiego – wieloletniego sołtysa Kotowa. Henryk Paziewski zmarł w sobotę, 13 maja, w wieku 65 lat.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Henryk Paziewski zapisał się w lokalnej społeczności jako człowiek empatyczny, ciepły, serdeczny i otwarty. Do każdego odnosił się z szacunkiem, nikomu nie odmawiał pomocy. Był społecznikiem, z pasją angażował się w lokalne inicjatywy.

Od roku 2012 pełnił funkcję sołtysa Kotowa, przyczyniając się do rozwoju wsi. Dzięki działaniom podjętym przez Henryka Paziewskiego Kotowo zyskało m.in. nową świetlicę oraz plac zabaw.

Chętnie wspierał także przedsięwzięcia realizowane przez Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w gminie Dolsk. Ostatnio podczas tegorocznego finału WOŚP, którego gospodarzem w gminie Dolsk było właśnie Kotowo. Pomocy nie odmawiał także podczas organizowanych przez stowarzyszenie rajdów rowerowych „Poznajemy sołectwa”.

Był kochającym mężem, ojcem i dziadkiem.

W uroczystościach pogrzebowych, poza rodziną, wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnego samorządu, radni, sołtysi, mieszkańcy Kotowa, a także osoby, które znały Henryka Paziewskiego.

Zostaw komentarz