|

Zmarł sołtys Kotowa. Pożegnały go tłumy…

Paziewski
fot. Kurier Dolski
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

We wtorek, 16 maja na cmentarzu parafialnym w Dolsku odbył się pogrzeb Henryka Paziewskiego – wieloletniego sołtysa Kotowa. Henryk Paziewski zmarł w sobotę, 13 maja, w wieku 65 lat.


Berdychowski Wv

Henryk Paziewski zapisał się w lokalnej społeczności jako człowiek empatyczny, ciepły, serdeczny i otwarty. Do każdego odnosił się z szacunkiem, nikomu nie odmawiał pomocy. Był społecznikiem, z pasją angażował się w lokalne inicjatywy.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Od roku 2012 pełnił funkcję sołtysa Kotowa, przyczyniając się do rozwoju wsi. Dzięki działaniom podjętym przez Henryka Paziewskiego Kotowo zyskało m.in. nową świetlicę oraz plac zabaw.

Chętnie wspierał także przedsięwzięcia realizowane przez Stowarzyszenie na rzecz wspierania aktywności lokalnej w gminie Dolsk. Ostatnio podczas tegorocznego finału WOŚP, którego gospodarzem w gminie Dolsk było właśnie Kotowo. Pomocy nie odmawiał także podczas organizowanych przez stowarzyszenie rajdów rowerowych „Poznajemy sołectwa”.

Był kochającym mężem, ojcem i dziadkiem.

W uroczystościach pogrzebowych, poza rodziną, wzięli udział m.in. przedstawiciele lokalnego samorządu, radni, sołtysi, mieszkańcy Kotowa, a także osoby, które znały Henryka Paziewskiego.

Zostaw komentarz