||

Śmierć w płomieniach. Tragiczny wieczór w Świączyniu

Swiaczyn Tragiczny Pozar 1
fot. Czytelnik TZŚ

Tragiczny wieczór w Świączyniu w gminie Książ Wielkopolski. W płomieniach w budynku wielorodzinnym zginęła 88-letnia kobieta.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Strażacy zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Świączyniu otrzymali 16 maja niespełna kwadrans po godzinie 18. Niestety, w wyniku pożaru jedna osoba straciła życie.

Pożar i zadymienie w mieszkaniu

Krótko po godzinie 18 w jednostce OSP w Książu Wielkopolskim rozległ się alarm syreny. Strażacy-ochotnicy wezwani zostali do pożaru w Świączyniu, niewielkiej miejscowości oddalonej od strażackiej remizy o niespełna 10 kilometrów. To właśnie ci strażacy, jako pierwsza jednostka gaśnicza dotarli na miejsce.Ratownikom jak zwykle spieszyło się, by ratować życie ludzkie i mienie. W tym przypadku niestety wyścig ten przegrali.

Kobieta nie dawała oznak życia

Jadący na miejsce strażacy, a oprócz jednostki z Książa Wlkp., również zadysponowano tam zastępy JRG Śrem oraz OSP Mchy i OSP Chrząstowo otrzymali informację, że w mieszkaniu, w którym doszło do pożaru, może znajdować się osoba. Wszyscy pozostali mieszkańcy budynku wielorodzinnego, w którym wybuchł pożar, opuścili go przed przybyciem służb ratowniczych. Brakowało tylko tej jednej osoby. Odnaleźli ją strażacy.

Rota ratownicza, która weszła do palącego się mieszkania, zauważyła leżącą na podłodze poszkodowaną kobietę w starszym wieku. Strażacy wyprowadzili ją na zewnątrz i natychmiast rozpoczęli prowadzenie czynności ratowniczych. Inni z kolei prowadzili działania gaśnicze.

Kobieta nie dawała oznak życia. Funkcje życiowe u poszkodowanej nie były wyczuwalne.

Zgon i czynności policji

Resuscytacja krążeniowo-oddechowa prowadzona przez strażaków następnie została przejęta przez załogę karetki pogotowia, która przybyła na miejsce pożaru. Nie przyniosła ona pożądanego efektu. Stwierdzono zgon mieszkanki.

Na miejscu obecni byli również policjanci, o tragicznym pożarze powiadomiono także prokuraturę.

Na ten moment trudno ustalić, co doprowadziło do pożaru. Wiadomo, że wybuchł on w jednym z pomieszczeń mieszkania zajmowanego przez seniorkę, która mieszkała sama. To właśnie to pomieszczenie uległo częściowemu spaleniu.

Okoliczności tragicznego pożaru będą wyjaśniane przez odpowiednie służby.

Mieszkanka Świączynia jest pierwszą tragiczną ofiarą pożaru w tym roku.

Zostaw komentarz