Image
Na podium reprezentanci Zawiszy Dolsk z sekcji jiu-jitsu wraz z grupą wsparcia - Fot. Zawisza Dolsk BJJ

Sukcesy Zawiszy w Pucharze Polski

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Z sukcesami wrócili z Konina reprezentanci Zawiszy Dolsk trenujący brazylijskie jiu-jitsu. Podopieczni Marcina Czapli i Mateusza Antkowiaka wywalczyli cztery medale w rozgrywanym tam Pucharze Polski.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Sekcja jiu-jitsu funkcjonuje w Dolsku od 2006 roku, a jej założycielem jest Rafał Szymański. Od września 2022 roku miłośnicy tej sztuki walki postanowili iść pod przysłowiowe skrzydła LKS Zawiszy Dolsk, a grupę prowadzą trenerzy Marcin Czapla i Mateusz Antkowiak.

13 maja czteroosobowa reprezentacja Zawiszy udała się do Konina, gdzie odbył się jubileuszowy XX Puchar Polski w BJJ. Do rywalizacji o medale przystąpiło 700 zawodników, bowiem taki był górny limit zgłoszeń ustalony przez organizatora, a więc klub Copacabana Konin.Zawodnicy z Dolska spisali się na medal. Każdy stanął bowiem na podium w kategorii białe pasy. Złote medale wywalczyli Jakub Wójkiewicz i Wojtek Czopik. Pierwszy wystartował w kategorii adults  poniżej 94,3 kg. Stoczył trzy walki i wszystkie wygrał pokonując w finale na punkty zawodnika z Leszna. W świetnym stylu po złoto w kategorii master poniżej 76 kg sięgnął Wojtek Czopik, który szybko rozprawił się ze swoimi przeciwnikami. Obie walki wygrał przed czasem po niespełna minucie duszeniami.

Dwie zwycięskie walki stoczył także Karol Rogacki, który awansował po nich do finału w kategorii adults poniżej 64 kg. Pierwszą wygrał poprzez dyskwalifikację rywala, który zastosował niedozwoloną technikę, a drugą na punkty. W walce o złoto musiał uznać wyższość przeciwnika, który założył duszenie zapięte, a sędzia przerwa walkę mimo, że zawodnik Zawiszy nie odklepał, że się poddaje.

Z dobrej strony na matach w Koninie pokazał się także Daniel Urbaniak (adults poniżej 88,3 kg). Dwa pojedynki wygrał błyskawicznie po duszeniach trójkątnych nogami. Przegrał dopiero w półfinale z późniejszym złotym medalistą i tym samym zdobył brąz.

– Występ w Koninie trzeba zaliczyć do udanych. Wszyscy nasi zawodnicy fajnie się zaprezentowali, co zaowocowało medalami. Podziękowania dla Marcina Tomczaka z firmy Drukmar za udostępnienie busa, którym pojechaliśmy na te zawody.

powiedział trener Marcin Czapla

Zostaw komentarz