|

Rowerzyści świętowali na plaży w Dolsku

Rowerem Do Dolska 18
fot. M. Przybyła
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

„Rowerem do…” to cykliczna impreza rozpoczynająca i kończąca sezon rowerowy w powiecie śremskim. W tym roku miłośnicy dwóch kółek spotkali się na plaży miejskiej w Dolsku, gdzie oficjalnie rozpoczęli nowy sezon.


Berdychowski Wv

W sobotę, 13 maja dolska plaża wypełniła się miłośnikami jednośladów. Okazją ku temu była impreza rekreacyjna „Rowerem do…”, organizowana przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W tegorocznej edycji udział wzięło pond 170 uczestników – dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Nie zabrakło również seniorów, którzy dali dowód na to, że doskonałą kondycję można posiadać niezależnie od metryki.

Meta rajdu znajdowała się na plaży miejskiej w Dolsku – to właśnie tutaj musieli dotrzeć rowerzyści. Przyjechali z różnych części powiatu śremskiego, nierzadko pokonując na rowerze znaczne odległości.
Organizatorzy nie określili startu ani ilości kilometrów, które należy pokonać – wyznaczona była  tylko meta. I to właśnie świadczy o niepowtarzalności i oryginalności tej imprezy. Każdy jedzie skąd chce, własnym tempem, indywidualnie wyznaczoną trasą. Z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi, a niekiedy zupełnie przypadkowymi osobami, spotkanymi gdzieś na trasie.
Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor Unii Gospodarczej Regionu Śremskiego – Monika Bulińska wraz z burmistrz miasta i gminy Dolsk – Barbarą Wierzbińską oraz burmistrzem Śremu – Adamem Lewandowskim.

  ZSP w Śremie pokonała rywali. Jej uczniowie będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim
rowerem-do-dolska-34
fot. M. Przybyła

Przypomnijmy, że impreza „Rowerem do…” organizowana jest od roku 1999 – wiosną i jesienią, na rozpoczęcie i zakończenie sezonu. Jedyną przerwą był okres pandemii.

Wielu uczestników pamięta pierwsze edycje rajdu. Mimo upływu lat zainteresowanie imprezą nie maleje, co i rusz pojawiają się nowi uczestnicy, często spoza regionu śremskiego.

Najważniejsza jest dobra zabawa i wspólnie spędzony czas. A tego w Dolsku nie zabrakło.

Na mecie każdy mógł liczyć na słodki poczęstunek przygotowany przez członkinie KGW Dolsk oraz konkurencje sprawnościowe: slalom na rowerze, slalom z oponą, rzut kołem ratowniczym oraz strzał na bramkę. Najlepsi otrzymali upominki. Nie zabrakło również drużynowego przeciągania liny.

Organizację imprezy wsparli pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dolsku oraz druhowie z OSP Dolsk.

Nie zabrakło także przedstawicieli Śremskiej Krówki Małej, którzy po raz kolejny uczyli, jak udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Relację z przebiegu imprezy puszczali w świat krótkofalowcy z klubu Lambda.

Wspólnie spędzony czas minął szybko i aktywnie. Kolejny rajd zaplanowano na 16 września – na zakończenie sezonu. Meta znajdować się będzie w Dąbrowie.

Zostaw komentarz