||

Dogtrekking w Gaju. Wspaniałe otwarcie sezonu biegowego

Ii Gajowy Dogtrekking (20)
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W minioną niedzielę 14 maja schronisko w Gaju zamieniło się w arenę dogtrekkingową. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej głównie pandemią COVID-19 do gaju powrócił dogtrekking.


Berdychowski Wv

Na starcie stanęło ponad 50 załóg wraz z czworonogami, które rywalizowały w dwóch kategoriach: indywidualnej oraz grupowej. Zawodnicy rywalizowali na 15 kilometrowej trasie okalającej Gaj i pobliskie miejscowości. Trasa biegła nie tylko szosą, ale również polami oraz okolicznymi leśnymi duktami. Zawodnicy mieli do odhaczenia osiem punktów kontrolnych i dopiero ich zaliczenie zezwalało na powrót do miejsca startu, czyli do schroniska, gdzie to wszystko się zaczęło.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne ognisko w Gaju.

Co ważne, w gajowym dogtrekkingu udział wzięły nie tylko psy i ich opiekunowie, którzy przyjechali na imprezę, ale również wystartowały w nim gajowe załogi z podopiecznymi z Schroniska dla Zwierząt w Gaju.

Dalsza część materiału pod galerią zdjęć.

Za organizacją wydarzenia stoi nie kto inny, jak wolontariusze ze schroniska: Julia Konieczna oraz Dominika Dąbrowska, które w 2019 roku postanowiły zrealizować ten pomysł, a teraz mogły go ponowić.

Dla wielu z uczestników gajowego dogtrekkingu nie chodziło o rywalizację, ale o miłe spędzenie czasu ze swoim psem podczas aktywności na świeżym powietrzy. Gwoli ścisłości najlepszych jednak trzeba wyróżnić. Oto najszybsi na II Gajowym Dogtrekkingu

  Czekoladowe Święto - Dzień Czekolady

Kat. indywidualna:

  1. Jolanta Waszak z Bertą,
  2. Katarzyna Gabryelewicz z Shilo,
  3. Bartosz Szalfarek z Bossem.

Kat. Grupowa:

  1. Natalia Wojna i Sebastian Bartkowiak z Edwardą,
  2. Małgorzata i Anielea Matuszkowiak z Sherlockiem,
  3. Agnieszka Jagoda i Hubert Wareliza z Berti.

Zostaw komentarz