Warta Śrem podejmuje rezerwy Kalisza, ciekawa sobota na boiskach

W Akcji Krzysztof Chwaliszewski Z Warty Śrem
Zespół Warty znów będzie sobie musiał radzić bez Krzysztofa Chwaliszewskiego - Fot. M.Fujak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Już jutro przekonamy się dla kogo “trzynasty” dzień maja będzie szczęśliwy, a dla kogo pechowy. Ciekawych spotkań w naszym rejonie nie brakuje.


Berdychowski Wv

Jako pierwsi o godzinie 13.00 o punkty powalczą piłkarze czwartoligowej Kotwicy Kórnik. Przy Leśniej zmierzy si ona z Obrą Kościan. Pojedynki obu zespołów zawsze budzą duże emocje. Nie inaczej będzie zapewne tym razem. Kotwica przystąpi w dobrych nastrojach, bo po dwóch zwycięstwach. Tego samego nie mogą powiedzieć rywale, którzy przegrali pięć spotkań z rzędu i w efekcie znaleźli się w gronie potencjalnych kandydatów do spadku. Jesienią Kotwica wygrała w Kościanie 2:0. Jak będzie teraz?


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Trudne zadanie czeka piłkarze Warty. Do Śremu przyjeżdżają bowiem rezerwy drugoligowej drużyny KKS 1925 Kalisz. Rywale wiosną spisują się bardzo dobrze (5 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka) i włączyli się do walki o miejsce barażowe. Jesienią pokonali Wartę na własnym boisku 4:0 i będą chcieli ten wynik powtórzyć. Podopieczni Michała Mocka tanio zapewne jednak skóry nie sprzedadzą. Początek meczu o godzinie 17.00.

W tym samym czasie na boisko w Racocie wybiegną piłkarze Pogoni Książ. Po zwycięstwie nad Lotnikiem Poznań (3:0) podopieczni Marcina Tomaszewskiego opuścili strefę spadkową, ale ze względu na kontuzje borykają się z problemami kadrowymi . PKS wiosną zgubił sporo punktów (2 zwycięstwa, 5 remisów, 2 porażki) przez co stracił już szanse na drugie miejsce premiowane grą w barażach o V ligę. Przed tygodniem zremisował 1:1 z UKS Śrem, który Pogoń pokonała 4:1, tak więc z pewnością PKS będzie do “ugryzienia”.

  Udany start młodych szachistów Piasta Śrem w Stęszewie

Ważne spotkanie czeka w sobotę Zawiszę Dolsk. Mecz z Clescevią Kleszczewo będzie o sześć punktów. Po porażce z 1920 Mosina podopieczni Macieja Fujaka ponownie “wylądowali” w strefie spadkowe, a do najbliższych rywali tracą trzy punkty, a więc jest szansa ich dogonić. Warunek jest jeden. Trzeba się udanie zrewanżować za porażkę 0:5 z jesieni. Początek meczu o 17.00.

O przełamanie powalczy także zespół KSGB Manieczki, który na boiskach A klasy nie wygrał od trzech kolejek. Piłkarzy “Orkana” czeka wyjazdowy mecz z Błękitnymi Kąkolewo. Jeśli zespół Dawida Kaczmarka chce pozostać w grze o awans, to musi sobotni mecz wygrać.

W niedzielę wyjazdowe mecze zagrają UKS Śrem (w Jaraczewie z GKS) i Amicus Mórka (w Wilkowicach z Koroną II).

Zostaw komentarz