|||

Rozkład jazdy na weekend (12-14 maja)

rozkład jazdy na weekend
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Przed nami kolejny majowy weekend. Zapowiada się wyśmienita pogoda, a co za tym idzie zapewne odbędzie się szereg zaplanowanych wydarzeń. Jest z czego wybierać!


Berdychowski Wv

W piątek, 12 maja odbędą się dwa ciekawe spotkania. Oba związane z trwającym Tygodniem Bibliotek. Pierwsze z nich odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Śremie. Gościem specjalnym będzie śremianka, autorka fantastycznych kryminałów – Olga Rudnicka. Początek tego spotkania o godz. 17.00.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Z kolei również w piątek, w ksiąskiej bibliotece odbędzie się „Spotkanie z historią”, czyli ciekawy wykład, wieńczący niezwykle ważne obchody 175. rocznicy bitwy o Książ. Gośćmi będą redaktorzy Wirtualnej Izby Regionalnej Gminy Książ Wlkp.: Katarzyna Gwincińska, Bohdan Kaczmarek i Tomasz Jankowski. Początek spotkania o godz. 17.30.

Rowerowa sobota

Sobota, 13 maja obfituje w moc wydarzeń. Tego dnia każdy znajdzie coś dla siebie. Dzień rozpocznie się od rajdu rowerowego ze Śremskim Sportem (9.00), który powiedzie do Dolska. Tam z kolei uczestnicy dołączą do kolejnego wydarzenia pn. „Rowerem do Dolska”, organizowanego przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego na dolskiej plaży. To już 42. odsłona imprezy. Organizatorzy zapowiadają, że na uczestników czekać będzie słodki poczęstunek przygotowany przez KGW Dolsk, a także pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej (KrówkaMała), konsultacje techniczne dla rowerzystów (Green Bike), spotkanie z klubem krótkofalowców SP 3PKC Lambda.

  Czwarte zwycięstwo Zawiszy na wiosnę, Sarnowianka odprawiona z kwitkiem

Pobiegną dla Smoków

Również w sobotę, punktualnie w samo południe rozpocznie się XV Festiwal Biegowy Ekonoma, który odbędzie się w Parku Śremskich Odlewników. Warto przyjść pokibicować! Wydarzeniu towarzyszyć będzie zbiórka publiczna na rzecz dzieci i młodzieży z Koła Smoki.

Święto kolorów

Z kolei na plaży miejskiej w Śremie odbędzie się jedno z najbardziej kolorowych wydarzeń roku – Święto kolorów. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Początek o godz. 15.00.

Otwarcie wystawy

Jest też opcja dla miłośników sztuki. W sobotę, 13 maja w Muzeum Śremskim odbędzie się wernisaż wystawy pn. „Piotr Barłóg – Symulakry”. Wstęp jest bezpłatny. Początek godz. 17.00.

Majówkowa potańcówka w Książu

13 maja o godz. 19.00 kolejne majówkowe granie z Amigo Band! – Wszystkich, którzy mają ochotę wyszaleć się w na „parkiecie” ksiąskiego amfiteatru, zapraszamy! – zachęca Mariola Kaźmierczak z CK Książ Wlkp.

Granie w Grzybku

Wracają również muzyczne wieczory w “grzybku” na plaży miejskiej w Śremie. W piątek odbędzie się “Friday again DJ Cobra”. Z kolei w sobotę szykuje się “beach party” – Matura OFF. Start godz. 20.00.

Niedziela w Gaju

W niedzielę, 14 maja w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Gajowy odbędzie się II Gajowy Dogtrekking. – Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chcą aktywnie spędzić czas ze swoim lub schroniskowym czworonogiem na II Gajowy Dogtrekking – zaprasza Paula Piasecka, kierownik schroniska. Start godz. 11.00.

Mają receptę na szczęście

Zwieńczeniem weekendu będzie spektakl teatralny pt. „Recepta na szczęście, czyli przychodzi baba do lekarza”. To spektakl komediowy i koncert w jednym. Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Są jeszcze ostatnie bilety w cenie 89-95 zł. Początek godz. 18.00.

Więcej informacji o wspomnianych wydarzeniach znajdziecie na stronie tydzień.net.pl w zakładkach „Wydarzenia” oraz „Co, gdzie, kiedy?”. Zapraszamy!

Zostaw komentarz