||

Puszczą baloniki dla Kamilka

Puszczą baloniki dla Kamilka
fot. pixabay/To symboliczny, ale bardzo ważny gest
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nie milkną echa tragedii, jaka wydarzyła się w Częstochowie. W poniedziałek, 8 maja, po długiej walce o życie, zmarł 8-letni Kamilek. Ofiara ojczyma – kata. Mieszkańcy Śremu chcą uczcić pamięć o Kamilku i jego potwornym cierpieniu.


Berdychowski Wv

Lekarze walczyli o życie Kamilka ponad miesiąc. Chłopczyk przebywał w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Chłopiec trafił tam z ciężkimi obrażeniami – m.in. oparzeniami głowy, klatki piersiowej i kończyn. Bezpośrednią przyczyną śmierci chłopca była postępująca niewydolność wielonarządowa. O usiłowanie jego zabójstwa podejrzany jest 27-letni ojczym. Matka, która nie reagowała na bestialstwo partnera, również usłyszała zarzuty. Podobnie jak dwie inne dorosłe osoby zamieszkujące z Kamilkiem pod jednym dachem.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Ta tragedia poruszyła wielu Polaków, również śremian. Dlatego też padła propozycja, by w piątkowy wieczór (godz. 20.00) na placu przy ul. Nowowiejskiego symbolicznie puścić w niebo balony dla Kamilka. Można to także zrobić w każdym innym miejscu.

Zjednoczmy się wszyscy i puśćmy balonik do nieba w piątek dla Kamilka… Chłopiec nie zaznał szczęścia, radości… Jego życie opierało się tylko na tym co złe… Dlatego chociaż w ten sposób sprawmy, aby droga Kamilka do nieba, do aniołków upłynęła kolorowo. Niech Kamilek wie, jak nas wszystkich poruszyła jego historia…

apeluje Irmina Andrzejczak, inicjatorka akcji

Zostaw komentarz