||

Masłowianki odwiedziły Dolny Śląsk

Wycieczka Na Dlny Slask Zdj. Kgw Maslowwianki 14 2
Fot. KGW Masłowianki

Bolesławiec i Szklarska Poręba to główne punkty w programie dwudniowej wycieczki, na którą wybrały się członkinie KGW „Masłowianki”.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Wspólny wyjazd to doskonała okazja do integracji i zwiedzenia ciekawych miejsc. Członkinie KGW „Masłowianki” wybrały Dolny Śląsk, a dokładniej słynący z wyrobów porcelanowych Bolesławiec oraz Szklarską Porębę.

Spore zainteresowanie wśród masłowskich turystek wzbudziła fabryka porcelany w Bolesławcu. W programie, oprócz zwiedzania fabryki pod opieką doświadczonego przewodnika, znalazły się również warsztaty. Masłowianki z zaangażowaniem malowały wypalone naczynia, wykazując się nie lada umiejętnościami. Wykonały także stempelki na pamiątkowych kubeczkach.Druga część wycieczki to czas spędzony w Szklarskiej Porębie. Masłowianki odwiedziły słynny Chybotek – dający się rozkołysać, granitowy głaz w Górach Izerskich, określany często mianem „misy cukru”.

Nieco bardziej wymagająca okazała się wyprawa do Wodospadu Kamieńczyka. Początkowy etap wyprawy nie należał do trudnych, trasa była łatwa, bez większych wzniesień. Jednak pod koniec trzeba było sforsować spore wzniesienie wyłożone kamieniami. Zwieńczeniem wspinaczki jest urokliwy, składający się z trzech kaskad Wodospad Kamieńczyka, spadający do malowniczego Wąwozu Kamieńczyka. Pod środkową kaskadą wodospadu znajduje się sztucznie wykuta przez Walończyków jaskinia „Złota Jama”, z którą wiąże się wiele ciekawych opowiastek.

Najbardziej wytrwali wspięli się na Szrenicę – szczyt znajdujący się w zachodniej części Karkonoszy.

Zostaw komentarz