Krzyżanowo stolicą Wielkopolski

Photo 2023 05 07 23 05 59
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotę Krzyżanowo zamieniło się w stolicę Wielkopolski kopa sportowego. Puchar Burmistrza Śremu wywalczył Zbigniew Stelmaszyk z Borku Wlkp.


Berdychowski Wv

Tak jak przed tygodniem w Dolsku tak w minioną sobotę w Krzyżanowie chętnych do gry nie brakowało. Organizowany przez sołtysa Jacka Michalskiego turniej cieszył się sporym zainteresowaniem. Najlepszym tego dowodem 104 miłośników karcianej gry z całej Wielkopolski, którzy przystąpili do rywalizacji. Grano pięć rund po 32 rozdania, a o przyznaniu „dużych” punktów decydowała suma „małych” punktów w danej rundzie.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Uczestnicy spędzili przy stołach blisko pięć godzin, po których wyłoniono najlepszych. Triumfował Zbigniew Stelmaszyk z Borku Wlkp. przed Józefem Ruskowiakiem ze Śremu. Trzeci stopień podium obsadził kolejny reprezentant Borku Wlkp. – Hieronim Tacka.

Organizatorzy przyznali także kilka nagród dodatkowych. Takową otrzymała m.in. najlepsza w stawce kobieta – Katarzyna Jóźwiak ze Stęszewa, która w końcowej klasyfikacji zajęła 26 miejsce. Upominkiem wyróżniono także najstarszego gracza, a był nim Leopold Majchrzak z Jutrosina.

Dziękuję dyrekcji szkoły, a także osobom, które zaangażowały się w pomoc przy organizacji – powiedział Jacek Michalski. – Cieszy frekwencja, ale martwi, że średnia wieku miłośników kopa rośne, bo młodych brakuje. Miło było nam gościć wszystkich uczestników, wśród których było także kilka pań – dodał sołtys Krzyżanowa.

  Pierwszy punkt na wiosnę Pogoni Książ

Zostaw komentarz