Zwężka i ograniczenie prędkości. Tylko po co?

Śrem - ograniczenie prędkości do 30 km/h
W tym miejscu nie ma żadnych robót drogowych ani zwężenia, ale ograniczenie prędkości jest / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Na fragmencie ul. Sikorskiego w Śremie znajdują się znaki ograniczające prędkość pojazdu do 30 kilometrów na godzinę. Kierowcy jeżdżą na pamięć, nie patrząc na znaki drogowe, a później trzeba płacić mandaty.


Berdychowski Wv

Na ulicy Sikorskiego, będącej drogą gminną w Śremie, na wysokości zjazdu do budowanego bloku w sąsiedztwie parku Puchalskiego, znajduje się ograniczenie prędkości wynoszące 30 km/h. Strefa „tempo 30” najpewniej związana jest właśnie z powstającą tam inwestycją. W sąsiedztwie nowego ograniczenia prędkości znajduje się również znak ostrzegawczy A-12a (obustronne zwężenie drogi), tylko że ani faktycznie zwężki na tym fragmencie ul. Sikorskiego nie ma, ani też nie jest już budowany zjazd do budowanego bloku przy szpitalu. Po co więc w tym miejscu zarządca drogi usytuował ograniczenie prędkości do „zawrotnych” 30 km/h?


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Spytaliśmy o to w ratuszu, jednak zapewne z uwagi na długi majowy weekend, odpowiedź nadejdzie z lekkim poślizgiem czasowym.

[AKTUALIZACJA]

We wtorek 2 maja otrzymaliśmy informację zwrotną z ratusza. Niestety nie jest ona dobra dla wszystkich, którym przeszkadza wprowadzone w tym miejscu ograniczenie prędkości. Zwężka i ograniczenie pozostanie, bo tak zdaniem zarządcy jest bezpieczniej dla wszystkich.

Stała organizacja ruchu na 140-metrowym odcinku ulicy Sikorskiego (od ul. Marciniaka i Chełmońskiego) w postaci ograniczenia prędkości do 30 km/h oraz oznakowanie dwustronnego zwężenia jezdni funkcjonuje od kilku lat, gdy powstała ścieżka pieszo-rowerowa do Psarskiego. Dla nowej ścieżki kosztem jezdni poszerzono chodnik. Powodem wprowadzenia ograniczenia prędkości na zwężonym odcinku jest eliminowanie niebezpiecznych sytuacji najeżdżania pojazdów na krawężnik

– Julia Projs, Julia Projs Pion Komunikacji Społecznej i Informatyzacji Zespół Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miejskiego w Śremie

Jeden komentarz

  1. Po przebudowie tego odcinka kilka lat temu, jezdnia została zwężona na korzyść chodnika. Mijanie się z autobusem na tym odcinku wymaga trochę wiecej uwagi. Juz w trakcie przebudowy to ograniczenie sie tam pojawiło. Proszę zwrócić uwagę, na towarzyszący znak powyżej.

Zostaw komentarz