|

Czysta wieś – czysty świat

Sprzatanie Swiata W Maslowie Zdj. Kgw Maslowianki 4 3

22 kwietna obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Dla mieszkańców gminy Dolsk święto stało się doskonałą okazją, by zadbać o porządek w najbliższej okolicy. W akcję zaangażowały się dzieci, młodzież, a także dorośli. Pomocy nie odmówiły lokalne organizacje.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Jednym z problemów współczesnego świata są śmieci zalegające na poboczach dróg, w rowach i lasach. Dla mieszkańców gminy Dolsk, Światowy Dzień Ziemi stał się doskonałą okazją, by posprzątać najbliższą okolicę.

Inicjatorem akcji sprzątania świata w Lubiatowie była miejscowa jednostka OSP. Uporządkowano teren przy drodze gminnej w obrębie wioski oraz przy drodze powiatowej z Lubiatowa do Dolska. Zwieńczeniem akcji sprzątania w Lubiatowie było ognisko integracyjne, a najmłodsi uczestnicy przedsięwzięcia otrzymali również lody.W Nowieczku organizatorem akcji sprzątania świata było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Nowieczek oraz sołectwo Nowieczek. Uporządkowano siedem ulic w obrębie wioski. Śmieci było niewiele, co ucieszyło zarówno organizatorów, jak uczestników akcji. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że mieszkańcy wioski dbają o porządek. Oby tak było dalej. Podziękowaniem za zaangażowanie był przygotowany przez sołectwo poczęstunek dla uczestników przedsięwzięcia.

W Masłowie, z kilkudniowym poślizgiem, zorganizowano akcję „czysta wieś”. Przygotowaniem przedsięwzięcia zajęły się członkinie KGW Masłowianki oraz druhowie z OSP Masłowo. Posprzątano m.in. teren wokół remizy, przy przystanku autobusowym, w okolicy stawu oraz w przydrożnym rowie. Przedsięwzięcie zakończyło się wspólną integracją przy grillu i domowych wypiekach.

Akcję sprzątania świata zorganizowano również w innych miejscowościach na terenie gminy Dolsk, m.in. w Mełpinie, Lubiatowie, Błażejewie i Rusocinie.

Zostaw komentarz