||||

Nic dwa razy się nie zdarza…

Rozdanie Swiadectw Fot. Zsp 4
fot. ZSP w Śremie/Świadectwa oraz wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce odebrali absolwenci ZSP w Śremie
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy… Żaden dzień się nie powtórzy – słowami wiersza noblistki Wisławy Szymborskiej w aranżacji Sanah i wykonaniu szkolnego zespołu, rozpoczęła się uroczysta gala w Zespole Szkół Politechnicznych w Śremie. W piątek, 28 kwietnia świadectwa odebrali tegoroczni absolwenci.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W piątek w auli ZSP polały się łzy… Były to zarówno łzy wzruszenia, jak i radości, bowiem ten dzień dla tegorocznych absolwentów był chwilą pożegnania, ale także pozytywnych wspomnień. A tych podczas minionych lat nie brakowało.

Uroczystość zainaugurował występ szkolnego zespołu muzycznego, który idealnie dobrał pierwszy utwór Sanah pt. „Nic dwa razy”. Bo faktycznie, w życiu nic dwa razy się nie zdarza. Młodzież już nie zasiądzie w szkolnych ławach. Już nie przegadają całej przerwy, nie pojadą na wspólną klasową wycieczkę, nie urwą się z ostatniej lekcji…Podczas piątkowej gali kilka ciepłych słów do uczniów skierowała dyrektor Wisława Frydryszak. – Niestety jesteście rocznikiem, który mierzył się z pandemią. Ten czas uniemożliwił nam wiele rzeczy. Utrudnił wspólne poznawanie się, odkrywanie talentów, waszych możliwości. Nadrobiliśmy to, ale czuję, że troszkę tego czasu nam zabrakło… W szkole, jak to w szkole bywało różnie. Były piękne i nieco gorsze dni, ale wybaczaliśmy sobie lekko i szybko. Teraz przed wami dorosłość. Prawdziwe życie… Myślę, że zostaliście przygotowani przez waszych wychowawców, aby w to dorosłe życie wkroczyć z dobrymi zasadami. Będziemy wam kibicować i obiecuję, że będziemy śledzić wasze losy. Życzę wam samych sukcesów i trzymam kciuki za powodzenie na maturze – podkreślała W. Frydryszak.

Kilka dobry rad przekazała Wioleta Jastrząbek, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Promocji powiatu śremskiego. – Chodziliście do szkoły, która w sposób szczególny promowała historię, pracę i drugiego człowieka, zatem życzę wam, aby to przesłanie towarzyszyło wam w życiu. Szanujcie swoją pracę i drugiego człowieka. Mierzcie wysoko, bo wtedy satysfakcja jest większa. Maturzystom życzę powodzenia. Trafcie w swoje tematy, abyście mogli wszystkich zadziwić wynikami – życzyła naczelnik.

Świadectwa oraz wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce odebrali absolwenci: Technikum Budowlanego, Technikum Turystycznego, Technikum Gastronomicznego, Technikum Fryzjerskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego dla dorosłych.

Zostaw komentarz